JESEN STIŽE, A MAZUT NEĆE VIŠE ZAGAĐIVATI GRAD: Gradska toplana u Vrbasu od nove grejne sezone biće prebačena na prirodni gas
U VRBASU se završava projekat prebacivanja gradske toplane sa mazuta na gas. Veljko Kovačević, direktor JKP "Standard", rekao je da će grejanje na gas, koje će početi od 15. oktobra, poboljšati energetsku efikasnost i doprineti čistijoj i zdravijoj životnoj sredini.
Foto A. S.
- "Standard" je u pet od ukupno šest kotlovnica koristio mazut, koji je neekonomičan i ekološki neprihvatljiv energent. Pogonsko gorivo u pet stambenih blokova i u Centru za fizičku kulturu "Drago Jovović" biće ubuduće zemni gas, koji sagoreva bez čađi i pepela i zato proizvodi znatno niže emisije štetnih materija - predočio je Kovačević.
Rukovodstvo "Standarda" je odlučilo da mazut zameni gasom na osnovu elaborata FTN u Novom Sadu i iskustva drugih toplana u Srbiji. Stručnjaci su utvrdili da su za to ispunjeni uslovi, jer je Vrbas skoro potpuno gasifikovan, kao i veći deo ostalih pet naselja u opštini.
- Sistem daljinskog grejanja JKP "Standard" opslužuje 1.358 stambenih i 69 poslovnih korisnika. U Vrbasu, na sistemu je oko 15 odsto domaćinstava. Ostala se greju pretežno na čvrsto gorivo, a u manjem obimu na gas ili električnu energiju - navedeno je u elaboratu FTN.
Predsednik opštine Vrbas Predrag Rojević rekao je da se prelaskom na novi, kvalitetniji energent očekuju uštede u lokalnom budžetu i veliki ekološki benefiti, jer će zagađenje vazduha koje potiče od energije za grejanje biti svedeno na minimum.
Direktor "Standarda" je naglasio da je cilj konverzije energenta da svi korisnici grejanja pređu na gas, "što bi omogućilo da preduzeće posluje ekonomski samostalno". On je najavio da će, kad počne primena prirodnog gasa kao "medijuma zagrevanja", biti napravljen novi tarifni model i pravilnik o pružanju grejnih usluga.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
U NOVOM SADU ODRŽANA SEDNICA POKRAJINSKOG ODBORA JS: Puna podrška predsedniku Vučiću
20. 05. 2026. u 18:09
ZBOG PRIKLjUČENjA NA NOVU VODOVODNU MREŽU: Deo despotovačke opštine bez vode
20. 05. 2026. u 12:49
NAJBOLjI U SPORTSKOJ MASAŽI: Pehari i medalje učenicima ćuprijske Medicinske škole
20. 05. 2026. u 12:26
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
POREKLO VOJINA ĆETKOVIĆA Rođen u Kruševcu, a koreni mu nisu iz Srbije: "Nikada se nisam odricao dedova i pradedova - ponosan sam"
"JESAM, ponosan sam na svoje poreklo."
20. 05. 2026. u 16:57
Komentari (0)