TRODNEVNI MUZIČKI FESTIVAL "LAVFEST U VRNJAČKOJ BANJI": Sprema se spektakl, gigantska bina i moćno ozvučenje
VELIKE zvezde svetske tehno i elektro muzičke scene - Džozef Kaprijati, Loko Dajc, Ilario Alikante, Džejmi Džons, Apolonija, Anfisa Letjago i drugi, na ovogodišnjem „Lavfestu“ koji se do 7. avgusta održava u Vrnjačkoj Banji, imaće prilike da nastupe na najvećoj bini koju je Srbija ikada videla.

FOTO: Lavfest
Prema rečima organizatora, čuvena bina „Fajer stejdž“ široka je čak 65 metara i visoka 18, i na nju je postavljeno jedno od najboljih svetskih ozvučenja – „LEO Mejer“ koje ranijih nije korišćeno u Srbiji.
Za izgradnju džinovske bine korišćeno je čak 4.830 sklopivih delova, kao i 180 tona tegova i projektovana je tako da izdrži nalet vetra jačine i do 100 kilometara na sat. Čitava konstrukcija teška je više od 80 tona, a na njenoj izgradnji čak dve nedelje radilo je 150 ljudi.
Organizatori nisu štedeli ni na tehničkoj produkciji, pa će tako bina oživeti i dobiti svoj potpuni scenografski oblik pomoću više od 250 uređaja za rasvetu i 170 kvadrata led ekrana.

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)