UREĐUJU KANALSKU MREŽU: Opština Plandište i APV ulažu 17 miliona u ovaj posao
NA teritoriji opštine Plandište postoji više od 1.000 kilometara kanalske mreže, koju je neophodno fazno uređivati, sanirati i pročišćavati, kako bi mogli adekvatno da obavljaju funkciju odvodnjavanja poljoprivrednog zemljišta.
Foto: Opština Plandište
Taj obiman posao, koji zahteva angažovanje teške mehanizacije, za početak će se raditi u atarima sela Banatski Sokolac, Miletićevo, Markovićevo i Veliki Gaj. Ukupna vrednost radova je 17,1 milion dinara, koje je lokalna samouprava obezbedila u saradnji sa Pokrajinskim sekretarijatorm za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo.
-Ovo je vrlo značajna investicija za našu opštinu, imajući u vidu velike probleme koji postoje na kanalskoj mreži duž celog opštinskog atara – kaže Goran Donevski, predsednik SO Plandište.
Preporučujemo
RADI SAMO JEDAN VAKCINALNI PUNKT: U Kovinu smanjen obuhvat imunizacije protiv korone
07. 07. 2021. u 12:22
FANTASTIČNO OTKRIĆE: Završena arheološka istraživanja lokaliteta Egeta
07. 07. 2021. u 11:13
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)