RAKETE ZAŠTITILE MAČVU: Protivgradna odbrana sprečila grad
NA teritoriji Mačvanskog upravnog okruga jutros su ispaljene 63 protivgradne rakete, čime je taj deo Srbije pošteđen štete od grada.

Foto: Novosti
Kako su potvrdili Tanjugu u Radarskom centru Valjevo, dejstvovalo se od pet pa do sedam sati ujutru.
Ispaljivanjem raketa razbijeni su gradnosni oblaci, tako da je na području Šapca pala velika količina kiše, koja je samo u uskom pojasu Pocerine praćena sitinim gradom.
Direkciji za poljoprivredu u Šapcu i Radarskom centru Valjevo nije prijavljna šteta na usevima.
Do utorka se očekuje nestabilno vreme i moguća ponovna pojava gradonosnih oblaka, pa se u ovoj stanici u pripravnosti za dejstvovanje.
Inače, 2019. godine uspostavljen je prvi automatski sistem protivgradne zaštite u radarskom centru RHMZ-a kod Valjeva u čiju izgradnju i opremanje je uloženo 308 miliona dinara.
Centar automatski u skraćenom vremenu dejstva upravlja protivgradnim raketama sa 99 lansirnih pozicija i štiti područje 13 opština odnosno više od 560.000 hektara površine.
Uspešnost protivradne zaštite ovog sistema procenjuje se na 70 posto.
Preporučujemo

VELIKO NEVREME U MELBURNU: Vetar lomio drveće, nestala struja u 200.000 domova
10. 06. 2021. u 08:55

JAKO NEVREME POGODILO VRANjE: Vetar rušio drveće, na ulicama potoci (VIDEO)
06. 06. 2021. u 16:41

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)