OBE DOZE PRIMILO 37.703 KRALJEVČANA: Imunizacija protiv kovida-19 na teritoriji grada na Ibru

Г.Ћ.

08. 06. 2021. u 12:45

PREMA podacima kraljevačkog Doma zdravlja, od početka masovne imunizacije protiv kovida-19 u Kraljevu je do sada ukupno obavljeno 80.886 vakcinacija.

ОБЕ ДОЗЕ ПРИМИЛО 37.703 КРАЉЕВЧАНА: Имунизација против ковида-19 на територији града на Ибру

Foto:G.Šljivić

Od toga je prvu dozu jedne od raspoloživih vakcina primilo 43.183 stanovnika grada na Ibru, dok je revakcinisano 37.703 građana.

Imunizacija prvom dozom, kao i revakcinacija na vakcinalnim punktovima obavlja se ustaljenom dinamikom. Po preporuci izabranog lekara, u novoj hali sportova „fajzer“ vakcinom mogu se vakcinisati i osobe 16 i 17 godina starosti u skladu sa stručnim metodološkim uputstvima. Istovremeno, u ukupno 12 seoskih ambulanti do 11. juna meštani se mogu vakcinisati prvom i drugom dozom „sinofarm“ vakcine.

Od početka imunizacije bez prethodno zakazanog termina, na terotoriji grada na Ibru „sinofarm“ je primilo 12.316 građana, „fajzer“ 2.756, a „sputnjik“ 786.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (0)

Tehnomanija i Nikola Simić – Nova Energija koja pomera granice