VILANDER NASTAVLJA DA HVALI NOVAKA: Mladi igrači su videli priliku da pobede Đokovića, on im je sve to nemilosrdno skršio
NOVAK Đoković osvojio je 18. grend slem titulu, deveti put je slavio na Australijan openu, a Mats Vilander je još jednom govorio o sjajnom nastupu najboljeg tenisa sveta u finalu.

Foto AP
Srpski as je lako savladao Danila Medvedeva sa 7:5, 6:2, 6:2 i tako pokazao da je Melburn i "Rod Lejver arena" mesto na kome se on pita za ishod.
Legendarni švedski teniser je u kolumni za "Ekip" izneo je impresije o, kako je rekao, unapređenoj verziji Novaka Đokovića.
- Glavna lekcija u finalu je za mene skromnost koju je Novak pokazao. Pre meča sebi je rekao, 'OK, ovaj momak Danil igra ekstremno dobro i neću biti u stanju da izađem iz toga ako se budem borio od pozadi, u tom ritmu, kao što sam bio u stanju da drugima proteklih godina. Pokušaću da variram, da lomim ritam, igram slajs, idem napred, da budem slobodniji na forhendu i servisu'. U stvari, dobili smo novu verziju Đokovića, onom koji je bliži liniji, kreativniji, to je verzija koju ćemo viđati sve češće. Bio je i efikasniji u karijeri, ali danas je bolji, kompletniji kao teniser. Medvedev je u poslednjih nekoliko meseci bio igrač koji ga je naterao da shvati da ne može da nastavi da igra kao ranije, koji mu je pokazao da polako stari. I Novak je frustraciju pretvorio u izazov, pomislio, 'počeću da pravim drugačije stvari' - rekao je Vilander.
Mats je govorio o još nekim stvarima koje se ne mogu često čuti.
- Boris Beker mi je pričao, da kada mu je on bio trener, mladi igrači su priželjkivali više da igraju protiv Novaka, pre nego sa Rafom ili Rodžerom, ne zato što su mislili da imaju veće šanse da pobede, već što su znali da će lopte koje im on šalje biti čistije, sa manje varijacija i da će tako imati veće izglede da igraju svoj najbolji tenis. Novak je napredovao u tom smislu da povredi protivnika, to mora da ga čini raspoloženim. Zamišljam kako se Medvedev osećao smanjenim na terenu. To je veliki udarac za mlade ljude. Mislili su da je prilika tu, a Novak je sve to skršio nemilosrdno.

Vilandder ponovo biranim rečima govorio o Novaku/FOTO: AP
On smatra da Novak još nekoliko godina može da igra na vrhunskom nivou.
- Mislim da se njemu nikud ne žuri. Vidi gde je Rodžer sa 39 godina, tako da misli da ima bar tri ili četiri dobre sezone pred sobom, možda i najbolje u karijeri. Pomerio se unapred u takmičarskom smislu i sada se više koncentriše na tenis i tu trku za titulu GOAT - zaključio je Vilander.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo

BOLAN RASKID SLAVNOG TENISKOG PARA: Ukrajinka i Francuz nisu više zajedno
22. 02. 2021. u 15:14

JAVIO SE PEPE IMAZ: Novakov guru otkrio na čemu su radili pred Australijan open
22. 02. 2021. u 10:49

RODžER ODLAZI U ISTORIJU: Đoković na dve sedmice od obaranja Federerovog rekorda
22. 02. 2021. u 09:48

ĐOKOVIĆ POGORŠAO POVREDU: Novak je pokidao trbušni mišić – i to skoro tri centimetra
22. 02. 2021. u 08:48

TEŠKI DANI ZA DUŠANA VLAHOVIĆA: Srpski reprezentativac se ovome nije nadao pre Svetskog prvenstva
DUŠAN Vlahović je izgubio mesto startera u Juventusu, a potvrdu toga dobili smo na prvom meču "stare dame" na Svetskom klupskom prvenstvu kada je trijumf nad Al Ainom (5:0) većinski ispratio sa klupe sa koje se očekuje da započne i večerašnji susret Vidada i Juvea (21.00).
22. 06. 2025. u 07:30

"US**** SMO SE!" Mihail Degtjarov šokirao celu Rusiju - i to usred najvećeg događaja koji Rusija organizuje
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, na meti brojnih sankcija, pa i sportskih, usled čega ruske reprezentacije ne mogu da igraju međunarodne takmičarske utakmice. Srbija je jedna od retkih koja je izašla u susret Rusima, a to je bio izvrstan povod da u Beograd dođe i ruski ministar sporta, Mihail Degtjarov. Sada, kada se vratio u Rusku Federaciju, najpre je održao sastanak sa ruskim predsednikom, Vladimirom Putinom, a onda šokirao javnost Rusije.
19. 06. 2025. u 20:01

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)