SJAJAN ŽREB ZA NOVAKA: Đoković Rolan Garos počinje protiv Šveđanina, Tim ili Nadal tek u finalu
NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković saznao je da će mu protivnik na startu Rolan Garosa biti Šveđanin Mikael Imer (80. na ATP listi).
Foto: EPA-EFE/Clive Brunskill / POOL
Naš as se do sada nije sastajao sa ovim teniserom i ne bi trebalo da ima problem kada je u pitanju plasman u drugo kolo.
Đoković će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Hugo Delijan (Bolivija) - Rikardas Berankis (Litvanija). U trećem kolu bi mogao rival da mu bude Čileanac Kristijan Garin.
Kasnije bi mogao da se sastane sa specijalistom za šljaku, Robertom Baustisom Agutom, dok bi rival u četvrtfinalu ako bude sve kako treba trebalo da mu bude Italijan Mateo Beretini.
U polufinalu bi mogli da vidimo duel sa Danilom Medvedevim ili Stefanosom Cicipasom koji se nalaze u Novakovom delu žreba.
Ono što je dobro za Novaka je to da pre finala ne može da se sastane sa Rafaelom Nadalom, ali i prošlogodišnjim finalistom Dominikom Timom. Upravo je Austrijanac taj koji je pobedio svetskog broja jedan u polufinalu.
Već u 2. kolu mogla bi da se sretnu dva naša tenisera, Dušan Lajović (22) koji prvo igra protiv Italijana Đanluke Mađera, i Laslo Đere, koga čega težak zadatak na startu protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona.
Miomir Kecmanović će morati već na startu na megdan Dijegu Švarcmanu (12), i njemu će svakako biti najteže. Filip Krajinović (26) će se prvo nameriti na kvalifikanta, u 2. kolu mogući protivnik mu je Slovenac Aljaž Bedene, a već u trećem Stefanos Cicipas.
Žreb je već u prvoj rudni ponudio teniske poslastice, jer će međusobne duele između ostalih imati Sten Vavrinka i Endi Marej, Roberto Bautista Agut i Rišar Gaske, Sem Kveri i Andrej Rubljev, Denis Šapovalov i Žil Simon. Neće igrati Rodžer Federer, Miloš Raonić, Kajl Edmund, Fernando Verdasko.
Kod dama, naša Nina Stojanović (91) igraće u 1. kolu protiv Barbore Krejčikove (117), dok je u 2. kolu, ako prođe, čeka još jedna Čehinja, takođe Barbora, Stricova (32).
Prošlogodišnja pobednica Ešli Barti ne učestvuje. Priliku da dođu do glavnog žreba kroz kfalifikacije još imaju naši Nikola Milojević, Ivana Jorović i Natalija Kostić.
Zbog pandemije virusa korona, ceo žreb je održan elektronski.
Đoković u Parizu juri 18. grend slem titulu, a drugu na Rolan Garosu.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
NEKADAŠNjI TRENER RODžERA FEDERERA: Brine me Đokovićevo duševno stanje
23. 09. 2020. u 18:25
ATP ODAO PRIZNANjE ĐOKOVIĆU: Novak je broj jedan - Federer i Nadal mu po ovome nisu ni do kolena
23. 09. 2020. u 11:00 >> 11:10
REAL NEĆE PROPUSTITI OVU PRILIKU: Madriđani večeras mogu do prvog mesta na tabeli!
LIDER čeka ponedeljak da odigra svoj meč, ali Madriđani imaju šansu da već u večeras preuzmu vrh. Na "Bernabeu" stiže zahuktala ekipa Sosijedada (21.00), neporažena na poslednjih 11 mečeva u svim takmičenjima.
14. 02. 2026. u 08:00
NIKOLA JOKIĆ ISPREPADAO BARAKA OBAMU! Dibidus neočekivana scena na NBA Ol-star utakmici! (VIDEO)
"NBA All Star". Čuvene tri reči koje su, nažalost, poslednjih godina značile sve samo ne istinsko košarkaško uživanje, ponovo su privukle ogromnu pažnju. A Nikola Jokić je bio sastavni deo tog obnovljenog spektakla.
15. 02. 2026. u 23:52
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (2)