AMERIKANKA OSVOJILA TROFEJ! Grend slem šampionka morala da preda!

Američka teniserka Robin Montgomeri osvojila je titulu na WTA turniru u Hertogenbošu, pošto joj je Čehinja Barbora Krejčikova zbog bolesti bez borbe predala meč finala.

АМЕРИКАНКА ОСВОЈИЛА ТРОФЕЈ! Гренд слем шампионка морала да преда!

AP Photo/Aurelien Morissard

Montgomeri je 484. teniserka sveta, dok se Krejčikova nalazi na 45. mestu WTA liste.

Američka teniserka je osvajanjem trofeja na turniru u Holandiji zabeležila najveći uspeh u karijeri.

"Žao mi je što moram zbog bolesti da se povučem sa turnira. Osećam se loše i posle konsultacija sa lekarskim timom odlučila sam da se ne borim za titulu. Veoma sam bila srećna zbog prilike da se borim za titulu u Hertogenbošu, ali danas to nije moguće. Želim da čestitam Robin na igri u prethodnoj nedelji i da joj poželim sve najbolje u budućnosti. Najbolje je da se povučem sa takmičenja dok ne ozdravim", navela je Krejčikova, saopštili su organizatori.

WTA turnir u Hertogenbošu se igrao za nagradni fond od 246.388 evra.

BONUS VIDEO: MEKINRO ZA NOVOSTI: Smešno je što Novaku nije bilo dozvoljeno da igra u Americi

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

BOŽIJA RUKA I GOL VEKA 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao božanstvo (VIDEO)