SPORTSKO ČUDO: Venus Vilijams se u 45. godini vratila tenisu - i to kako!

Новости онлине

23. 07. 2025. u 12:30

Legendarna američka teniserka Venus Vilijams, kojoj je 45 godina, ostvarila je pobedu u prvom kolu VTA turnira u Vašingtonu, pobedivši sunarodnicu Pejton Sterns, 35. teniserku sveta, rezultatom 6:3, 6:4.

СПОРТСКО ЧУДО: Венус Вилијамс се у 45. години вратила тенису - и то како!

FOTO: Tanjug/AP

Ovo je bio prvi meč legendarne Amerikanke još od marta 2024. godine, kada je igrala na turniru u Majamiju, i prva pobeda u singlu od avgusta 2023. godine, kada je pobedila na turniru u Sinsinatiju. 

Vilijamsova, koja je dobila specijalnu pozivnicu (vajld-kard) za turnir, postala je druga najstarija teniserka sa pobedom na VTA turniru, iza Martine Navratilove, koja je 2004. trijumfovala na Vimbldonu sa 47 godina.

U meču protiv Sterns, prvom posle 16 meseci, iskoristila je brejk šanse u oba seta i tako zakazala megdan sa 24. teniserkom sveta, Magdalenom Freč.

„Ne igram da bih ikome nešto dokazala, ovde sam jer volim tenis. Znam da će svaki meč biti borba, ali sam spremna“, istakla je čuvena američka igračica.

Ali, to nije sve...

Venus je takođe nastupila i u dublu sa Hejli Baptist, pobedivši u prvom kolu rezultatom 6:3, 6:1 Eženi Bušar i Klervi Ngonue.

Podsetimo, Venus Vilijams je tokom bogate karijere osvojila sedam grend slem titula u singlu (pet na Vimbldonu, dve na US Openu), a čak 14 u dublu sa sestrom Serenom. Uz to, osvojila je i četiri olimpijske zlatne medalje.

BONUS VIDEO: Amerikanac propevao na srpskom zbog Novaka Đokovića

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na Bernabeu

DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na "Bernabeu"

MESTO u osmini finala Lige šampiona biće rešeno u Madridu, gde Real dočekuje Benfiku posle pobede od 1:0 u Lisabonu. Gol odluke u prvom meču postigao je Vinisijus, ali rezultat nije bio jedina tema večeri – duel je obeležio incident i prekid zbog navodnog rasističkog ispada Prestijanija prema Vinisijus, što je dodatno podiglo tenziju pred revanš.

25. 02. 2026. u 06:27

Komentari (0)

HUMSKA ZAVIJENA U CRNO! Preminuo legendarni fudbaler Partizana