KRAJ ZA BIVŠU ŠAMPIONKU VIMBLDONA: Turnir završila 11. teniserka sveta
ELMINACIJE favorita sa Vimbldona se nižu kao na traci. Najnovije neprijatno iznenađenje priredila je šampionka ovog turnira iz 2022. godine, Elena Ribakina.
FOTO: EPA-EFE/NEIL HALL
Kazahstanka je u 3. kolu izgubila od Dankinje Klare Tauson sa 7:6(6), 6:3 i tako ostala bez mogućnosti da se bori za drugi trofej u Londonu.
Možda bi ishod ovog susreta bio drugačiji da je 11. na VTA listi iskoristila jednu od dve set lopte u prvom delu meča.
Nakon toga je usledila kazna i 22. teniserka sveta je svoju drugu set loptu realizovala i došla je do vođstva.
U drugom segmentu ključni trenutak bio je drugi gem, kad je Tauson oduzela servis protivnici. Prednost je sačuvala i plasirala se u osminu finala.
Teniserka iz Danske će u četvrtoj rundi Vimbldona igrati protiv pobednice meča Iga Švjontek (Poljska) - Danijel Kolins (SAD).
BONUS VIDEO: Aleks Koreča za Novosti o "velikoj trojci": Ono što su uradili ravno je čudu
Preporučujemo
GRADSKI DERBI ZA MESTO U FINALU: Arsenal ima prednost iz prvog meča, ali "plavci" se neće predati bez velike borbe
Arsenal i Čelsi sastaju se u revanšu polufinala EFL kupa na "Emirejtsu", a domaći tim u Londonu ima blagu, ali vrednu prednost iz prvog meča. "Tobdžije" su na "Stamford bridžu" slavile sa 3:2 i sada im je dovoljan i remi kako bi izborile plasman u finale i napale prvi trofej ove sezone.
03. 02. 2026. u 07:00
GROBARI SE TUKLI SA POLjSKIM HULIGANIMA! Tuča navijača o kojoj priča Evropa (FOTO)
Jedna tuča navijača izazvala je veliku pažnju među evropskim huliganima.
04. 02. 2026. u 18:55
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (0)