SINER JE PUKAO, NE MOŽE VIŠE DA ĆUTI... Janik otkrio kroz kakav pakao prolazi zbog doping afere, potez VADA ga šokirao
Janik Siner se plasirao u polufinale turnira u Pekingu. Međutim, malo koga u ovom trenutku zanimaju rezultati koje prvi teniser sveta beleži na terenu – sva pažnja usmerena je na doping aferu Italijana.
FOTO: Tanjug/AP
Svetska antidoping agencija (WADA) potvrdila je da je 26. septembra podnela žalbu Sudu za sportsku arbitražu (CAS) i tražila suspenziju prvog tenisera sveta na period između 12 i 24 meseci.
– Mnogo noći nisam spavao – priznao je najbolji teniser sveta posle plasmana u polufinale u Pekingu, gde brani titulu. – Ovo je veoma delikatna situacija, nimalo mi se ne dopada. Jedino želim da ponovim da ništa loše nisam uradio.
Nije očekivao žalbu VADA:
– Veoma sam razočaran što sam ponovo u istoj situaciji. Neće biti nimalo lakše. Jedino što pokušavam je da ostanem skoncentrisan na terenu, da budem spreman da uradim sve što treba za svaku partiju. Ovo je teško i za moju ekipu, ja nisam sam u svemu ovome. Okružen sam bliskim ljudima koji znaju kroz šta prolazim i dobro me poznaju.
Ono što se mora priznati Sineru je da fantastično izdržava celu situaciju. Otkako je afera eksplodirala, nekoliko dana pred početak Ju-Es opena, on nije izgubio nijedan meč. Ako na kraju ostane nekažnjen – a VADA traži suspenziju od godinu do dve dana – još više će psihološki ojačati i biti neverovatno jak. Protiv Čeha Lehečke je dokazao koliko je pribran iako prolazi kroz najteže trenutke, mnogo teže nego kada je sve otkriveno. Tada je izgledalo da se spasao, a sada kazna mnogo više preti.
– Dobro sam počeo meč, sa puno samopouzdanja. Posle sam brzo iskoristio neke šanse – ocenio je pobedu sa 6:2, 7:6 (8:6). - U drugom setu je bilo teže. On je u taj-brejku imao dve set-lopte na 6:4, ali ja nisam gubio prisebnost. Srećan sam što sam dobio u dva seta i sačuvao snagu za polufinale.
Rival mu je malo poznati Kinez Bu, 96. na svetu.
– Cilj mi je da popravim igru na mreži – otkriva Siner.- Baš zbog tog segmenta igre je malo nedostajalo da izgubim drugi set protiv Lehečke. Moram na tome da radim.
BONUS VIDEO: "NOVAKOMANIJA": Navijači pohrlili da se slikaju sa Novakom Đokovićem
Preporučujemo
Crveni đavoli se vraćaju na pobedničku stazu: Lids je arhiviran, vreme je za osvetu Brentfordu za dva prethodna poraza
MANČESTER junajted u ponedeljak uveče na Old Trafordu dočekuje Brentford u meču koji može biti veoma važan u borbi za plasman u Ligu šampiona. Domaćin je trenutno treći na tabeli Premijer lige i nalazi se u odličnoj poziciji pred sam finiš sezone.
27. 04. 2026. u 10:36
Rusija je zgrožena! Ne može da veruje šta su uradili Turci (VIDEO)
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "Specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, uglavnom skrajnuta kada se o sportu radi, zbog brojnih međunarodnih sankcija. Ali, sportske vesti koje, u najavi, treba da obraduju Ruse - ponekad ih šokiraju. Kao ova.
30. 04. 2026. u 19:38
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (0)