KRAJ ZA HRVATSKOG TENISERA: Borna Ćorić zaustavljen u drugom kolu Monte Karla

09. 04. 2024. u 20:50

Hrvatski teniser, Borna Ćorić nije uspeo da se plasira u treće kolo Mastersa u Monte Karlu pošto je poražen od nemačkog tenisera, Jana Lenarda Štrufa rezultatom 2:0 (7:6, 6:1).

КРАЈ ЗА ХРВАТСКОГ ТЕНИСЕРА: Борна Ћорић заустављен у другом колу Монте Карла

Prelomni trenutak meča dogodio se u tajbrejku prvog seta kada je, pri rezultatu 2:2 Štruf vezao pet poena i osvojio prvi set.

Nemački teniser je brzo došao do dva brejka prednosti i poveo 4:1. Borna je uspeo da nadoknadi zaostatak i delovalo je da će potpuno preokenuti set, ali je Štruf na kraju slavio u tajbrejku.

U drugom setu se igra najbolje rangiranog hrvatskog tenisera potpuno raspala, a u poslednja četiri gema Ćorić nije uzeo nijedan poen, pa je Štruf osvojio drugi set za samo 26 minuta i plasirao se u treće kolo.

Tamo ga čeka bolji iz meča Sebastijan Korda – Janik Siner.

BONUS VIDEO KLADIONIČARSKE PRIČE: Jokić ima i bezobrazluk