IZNENAĐENJE NAD IZNENAĐENJIMA: Tinejdžerka izbacila prvog nosioca na Australijan openu

Александар Илић
Aleksandar Ilić

20. 01. 2024. u 11:39 >> 11:50

Linda Noskova i Iga Švjontek odigrale su sjajan meč. Prva nositeljka poražena je rezultatom 2: 3:6, 6:3, 6:4

ИЗНЕНАЂЕЊЕ НАД ИЗНЕНАЂЕЊИМА: Тинејџерка избацила првог носиоца на Аустралијан опену

EPA

Devetnaestogodišnja Čehinja slavila je protiv prvog nosioca i prve teniserke planete.

Prvi set dobila je Iga 6:3, imala je pedeseta igračica sveta priliku za brejk u trećem gemu, nije iskoristila dve brejk lopte, iskusna Švjontek to je kaznila, a nakon toga usledila je baja tinejdžerke...

Pokazala je tinejdžerka veliku mentalnu stabilnost u nastavku. Iako je imala Poljakinja brejk priliku uspela je da se odbrani, a potom i oduzme servis rivalki, a to je bilo dovoljno za izjednačenje.

U prelomnom trenutku pri rezultatu 5:4 u trećem setu Noskova imala je meč loptu, koju je iskoristila, iako je Iga imala prednost 30:0, priredivši najveće iznenađenje na Australijan openu 2024. godine.

BONUS VIDEO: MEKINRO ZA NOVOSTI: Smešno je što Novaku nije bilo dozvoljeno da igra u Americi