POZNAT PRVI FINALISTA PARIZA: Dimitrov i Cicipas odigrali neverovatan meč!

Časlav Vuković

04. 11. 2023. u 16:42

GRIGOR Dimitrov prvi je finalista mastersa u Parizu pošto je u neverovatnom meču pobedio Stefanosa Cicipasa sa 6:3, 6:7(1), 7:6(3).

ПОЗНАТ ПРВИ ФИНАЛИСТА ПАРИЗА: Димитров и Циципас одиграли невероватан меч!

FOTO: Profimedia

Neverovatan meč odigrali su Bugarin i Grk, na kraju se 17. igrač sveta radovao zbog plasmana u finale turnira iz serije 1000.

On je odlično počeo meč, odmah je napravio brejk i tu prednost nije ispustio do kraja prvog seta. Vredi pomenuti da je na svoj servis u uvodnom delu meča izgubio samo tri poena.

Veliku priliku je propustio 32-godišnjak iz Haskova da u dva seta reši meč. U devetom gemu nije iskoristio dve brejk. Do kraja drugog seta su obojica bila sigurna na svoj servis, pa se otišlo u taj-brejk, koji je Grk odigrao fantastično prepustivši rivalu samo jedan poen.

Cicipasu je poraslo samopouzdanje nakon izjednačenja. U trećem gemu je imao veliku priliku da prvi put u meču oduzme servis rivalu, ali Bugarin je spasao četiri brejk lopte. Do kraja nije bilo šansi za brejk, pa se opet igrao taj-brejk, s tim što je ovaj odlučio pobendika.

Za razliku od prošlog seta, sada je Dimitrov bio taj koji je odigrao sjajno 13. gem. On je ekspresno stigao do 5:0, a do kraja je rivalu prepustio samo tri poena, nakon čega je mogao  da počne da slavi i to posle dva sata i 33 minuta velike borbe.

Grigor će u finalu igrati protiv pobednika meča Novak Đoković - Andrej Rubljov. Taj meč možete pratiti uživo na portalu "Novosti".

Bugarski teniser je do sada protiv Noleta odigrao 12 mečeva i rezultat je 11:1 u korist srpskog igrača. Sa Rusom se sastao sedam puta i gubi sa 4:3.

BONUS VIDEO: "TO MI JE NAJVEĆA ŽELjA!" Novak Đoković otvorio dušu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)

SADA JE SVE JASNO! Nikola Jokić ostao u konkurenciji za MVP nagradu, Denver dobio teškog rivala u prvoj rundi plej-ofa