ALKARAZ I ĐOKOVIĆ I DALJE U "JURNJAVI": Ovako izgleda najnovija ATP lista
STANjE na vrhu ATP liste nije se promenilo. Novak Đoković je i ovu nedelju počeo kao drugi teniser sveta. Ispred njega je Karlos Alkaraz.

Tanjug/AP
Španac je prvi sa 9.225 bodova. Srbin mu diše za vratom pošto ima 430 poena manje - 8.795.
Treći je i dalje Danil Medvedev (6.360). Što se ostatka top 10 igrača tiče, jedino se promenilo to što je Stefanos Cicipas posle osvajanja Los Kabosa sada četvrti na ATP listi sa 5.090. Grk je pretekao Kaspera Ruda 4.985.
Potom slede Holger Rune (4.825), Andrej Rubljov (4.595), Janik Siner (3.815), Tejlor Fric (3.605) i Frencis Tijafo (3.085).
Kada su u pitanju ostali srpski teniseri, Laslo Đere je posle još jednog dobrog turnira i polufinala Kicbila napredovao za tri pozicije i došao je do 35. mesta (1.215). Miomir Kecmanović je 44. na ATP listi sa 1.020. Dušan Lajović je 67. sa 839 bodova. Mladi Hamad Međedović nalazi se na 145. poziciji (436).
BONUS VIDEO: PARIZ JE NjEGOV: Novak Đoković "prošetao" pehar Rolan Garosa Parizom
Preporučujemo


KAKVA ŠAMARČINA AMERIMA: Reprezentacija SAD poražena na startu priprema
05. 08. 2023. u 08:45

RUS NAPUSTIO ZVEZDU: Karijeru nastavlja na potpuno neočekivanom mestu
06. 08. 2023. u 15:07

PSŽ BRANI PREDNOST PRED SVOJIM NAVIJAČIMA: Arsenal očekuje "pakao" na "Parku prinčeva"
NAKON pobede od 1:0 na "Emirejtsu" pogotkom Usmana Dembelea, sve što je preostalo Parižanima je da sačuvaju prednost u "gradu svetlosti" i plasiraju se u svoje drugo finale Lige šampiona u istoriji kluba.
07. 05. 2025. u 07:30

ALBANCI ČUPAJU KOSU! Lažna država Kosovo se žalila međunarodnom sudu "zbog Srbije", a tamo dobila šamarčinu!
Kosovo je Srbija, a ta istina kod Albanaca ume da izazove i histeriju. Čak i kada im evropska kuća fudbala jasno poruči "sami ste krivi što ste pobegli sa terena". Jer, zbog tog stava UEFA išlo se i na međunarodni sud, a tamo se albanski čelnici nisu proveli kako su se nadali.
07. 05. 2025. u 19:55

TAČNA PUTANjA: Kako je Vučić leteo u Moskvu "momkom iz Brazila" - zanimljiva oznaka aviona "YU-SRB"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Moskvu gde će 9. maja prisustvovati vojnoj paradi povodom Dana pobede.
07. 05. 2025. u 17:04
Komentari (0)