ĐOKOVIĆ SAZNAO NEVEROVATNU STVAR: Ovako je Novak reagovao tokom TV uključenja posle pobede u četvrtfinalu Rolan Garosa
NOVAK Đoković je nastavio da ređa trijumfe na Rolan Garosu, a posle zanimljivog četvrtfinala - desila mu se zanimljiva scena tokom uključenja u program TV Eurosport.

TV Eurosport
Podsetimo, Nole se plasirao u polufinale nakon što je u burnom meču pobedio Rusa Karena Hačanova, a kada je stao pred kameru pomenute televizije, prekinuto je uključenje njenog analitičara, nekadašnjeg teniskog asa, Džona Mekinroa.
Nole se izvinio čuvenom Amerikancu, pa ovako sumirao utiske o četvrtfinalu:
- Bila su dva meča u jednom. U prva dva seta kao da sam ostao u svlačionici. Prosto, nisam se dobro kretao, nisam dobro udarao loptu. Čuo sam kako je malopre Džon Mekinro rekao da nije bilo mog prepoznatljivog riterna tada, nije bilo agresivnosti u njima, a bilo je mnogo grešaka. Ali, treba odati priznanje Hačanovu koji me je dobrim servisima terao da se mnogo krećem. Ali, nekako sam uspeo da pronađem igru u taj-brejku, a posle tog savršenog taj-brejka, kakvog nisam odavno odigrao, kao da sam osetio da je prekidač uključen. Stvari su se promenile, mnogo bolje sam osećao lopticu, mnogo bolje udarao... Iako sam u četvrtom setu, posle brejka, izgubio svoj servis, ostao sam "u tom trenutku", odigrao osam odličnih poena u nizu i pobedio - rekao je gotovo u dahu Nole.

Novak Đoković analizira svoj meč protiv Karena Hačanova na Rolan Garosu / TV Eurosport
"Kakva analiza!", uzviknuli su voditelji Eurosporta, a Nole se nasmejao i rekao:
- Bolje nego što je radi Džon Mekinro! (smeh) Uzimam ti posao, Džone!
Na konstataciju da je ostvario nešto fantastično, da je u pet taj-brejkova na Rolan Garosu osvojio 13 direktnih poena, a pritom nije imao nijednu jedinu neiznuđenu grešku, ovako je odgovorio:
- Taj-brejk može da osvoji bilo ko. Takav je format, dva poena vi servirate, dva rival, a svaki je bitan. Mentalitet je tu važan, morate da se "zaključate" u taj trenutak, da ne grešite. Razmišljanje je tada maksimalno usredsređeno, svaki poen se tačno planira i tako mu se i pristupa... I, za sada, u dosadašnjem toku turnira, sve to mi je uspevalo - zaključio je Novak.
Đoković je u nedelju oborio neverovatan rekord Rolan Garosa, koji je dosad držao zajedno sa Rafaelom Nadalom, sledi mu polufinale ili protiv Karlosa Alkaraza ili protiv Stefanosa Cicipasa, a na sportskim stranicama portala "Novosti" pratite i dalje pohod najboljeg tenisera u istoriji - ka novom podvigu.
BONUS VIDEO: SRBIN I RUS U CENTRU PAŽNjE: Novak Đoković i Danil Medvedev zajedno na Rolan Garosu
Preporučujemo

ŽELjKO OBRADOVIĆ OSTAJE BEZ NAJBOLjEG: Ljubimac navijača Partizana napušta Srbiju
06. 06. 2023. u 11:18

SINER IGRA U ŽIVOTNOJ FORMI, ALI: Povratak Ferare u stručni štab vraća "mrak" doping skandala nad Italijanom
ITALIJANSKI teniser će se u osmini finala prestižnog mastersa u Sinsinatiju sastati sa Adrijanom Manarinom (1.00).
13. 08. 2025. u 10:10

DA LI JE MOGUĆE! Zatvorene tribine Marakane za Zvezda - Pafos u borbi za Ligu šampiona?!
Crvena zvezda i Leh Poznanj su bili u centru pažnje zvezdaškog dela javnosti, a pred taj revanš meč 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, koji je odigran u utorak u Beogradu, "delije" su dobile važno upozorenje od svog voljenog kluba. Jedna osoba se nije pridržala tog apela i... moglo bi to baš skupo da košta srpskog prvaka.
13. 08. 2025. u 19:44

KOSTIĆEVA BRVNARA NA MOKROJ GORI: Kao u lovačkom domu - kako izgleda glumčeva vikendica u prirodi (FOTO)
GLUMAC Vuk Kostić veliki je ljubitelj prirode, lova i ribolova, pa svaki slobodan trenutak koristi da ode van grada.
13. 08. 2025. u 10:27
Komentari (0)