SVI SMO MI RUSI: On je jedina šansa da "Ameri" ne sruše Novaka Đokovića
Ruski teniser Danil Medvedev se plasirao u polufinale mastersa u Indijan Velsu, nakon što je savladao Alehandra Davidoviča Fokinu sa 2:0 (6:3, 7:5).
FOTO: Tanjug/AP
Na ovaj način Danil je stigao do nestvarne 18. pobede u nizu, što je u poslednjih nekoliko godina polazilo za rukom samo Novaku Đokoviću. Medvedev je poražen u trećem kolu Australijan opena od Sebastijana Korde, ali je nakon toga upisao sve pobede do sada.
Osvojio je turnir u Roterdamu, a zatim i u Dohi i Dubaiju, a sa četiri vezane pobede u Kaliforniji je stigao do broja od 18 pobeda u nizu, pa je jasno da je on najveća šansa da Novak Đoković ostane na čelu ATP liste.
Ono što je Srbinu potrebno na ovom turniru je da ga Karlos Alkaraz ne osvoji, jer ako se to ne desi, Đoković će ostati na vrhu i narednog ponedeljka će otpočeti 381. nedelju na čelu ATP liste. Do sada je mladi Španac preslišao redom Tanasija Kokinakisa, Talona Grikspora i Džeka Drejpera, a četvrtfinale igra sa Feliksom Ože-Alijasimom dva sata posle ponoći.
Ipak, s obzirom na to kakva je forma Danila Medvedeva i kako inače igra na tvrdim podlogama, Rus ima najveće šanse da zaustavi Alkaraza. A oni mogu da se sastanu u finalu, kada će cela Srbija navijati za Medvedeva.
BONUS VIDEO: SVI SU DALEKO IZA: Koga je Novak „prešišao“ po broju nedelja kao Broj 1
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAT ZA FINALE: Engleska protiv Argentine u novom poglavlju jednog od najvećih rivalstava svetskog fudbala!
Jedno od najvećih rivalstava u istoriji svetskog fudbala dobija novo poglavlje. Engleska i Argentina sastaju se u polufinalu Svetskog prvenstva 2026, a pobednik spektakla u Atlanti izboriće veliko finale gde ga čeka Španija.
15. 07. 2026. u 07:30
KO KAŽE DA SU NEPOBEDIVI! Prvak Evrope šokirao dvostrukog šampiona sveta i ostavio ga bez finala Mundijala! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Španije igraće u finalu Svetskog prvenstva, pošto je savladala selekciju Francuske rezultatom 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. u 22:59
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (2)