ĐOKOVIĆ UVEĆAO PREDNOST NAD MEDVEDEVIM: Novak ne igra ali sve bliži apsolutnom rekordu
NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković započeo je 359. nedelju na prvom mestu ATP liste.

FOTO: AP
Zahvaljujući činjenici da još nisu obračunati poeni sa Australijan opena, Novak je uspeo i da uveća razliku u odnosu na drugoplasiranog Danila Medvedeva koji je izgubio 490 bodova sa prošlogodišnjeg ATP kupa, dok je našem asu obrisano "samo" 150.
Medvedev će ipak prestići Novaka, ali to će se desiti tek krajem meseca. Noletu do obaranja apsolutnog rekorda u tenisu koji drži Štefi Graf treba još 18 nedelja na čelu ATP liste.
Treći je ostao Aleksander Zverev, za "vratom mu diše" Stefanos Cicipas, a nije daleko ni Rafael Nadal.
Top 10 kompletiraju Mateo Beretini, Andrej Rubljov, Kasper Rud, Feliks Ože-Alijasim i Janik Siner.
Što se tiče ostalih srpskih tenisera, Filip Krajinović je ostao 36. na svetu, odmah ispred Dušana Lajovića koji je napravio jedan korak napred, Laslo Đere je pao za sedam na 56, a u najboljih 100 je i Miomir Kecmanović (64).

NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za petak
REDAKCIJA Tipa vam je za danas pripremila sledeće predloge.
08. 08. 2025. u 07:05

ALBANCI SIKTE OD BESA: Ne mogu da veruju šta se desilo na utakmici Crvene zvezde u Poljskoj i posle nje
Crvena zvezda i Leh su se sastali u Poznanju u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a tom prilikom domaća publika oduševila je celu Srbiju. Zapravo, ne baš celu - jer se jedan deo onih koji žive u južnoj srpskoj pokrajini, Kosovu i Metohiji, razbesneo.
07. 08. 2025. u 19:55

"VREME JE DA SE RAT OKONČA!" Zelenski izneo tri ukrajinska zahteva za dugoročni mir sa Rusijom
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski oglasio se nakon što je dogovoren sastanak Vladimira Putina i Donalda Trampa i otkrio šta su njegovi ciljevi na mirovnim pregovorima.
07. 08. 2025. u 16:00
Komentari (0)