"ĐOKOVIĆ MORA DA IGRA U AUSTRALIJI": Vakcinisan ili ne, on je elitni sportista
NISU svi u Australiji protiv Novaka Đokovića. Ima i onih koji bi pustili Srbina u Melburn i nevakcinisanog.

Foto: AP
Naime, Kit Retboun, profesor na Univerzitetu Mekveri, i predavač o modernoj evropskoj istoriji, u kolumni za "The Conversation" ističe da Novakov vakcinalni status ne bi trebalo da bude tema i da bi on svakako trebalo da igra.
- Đoković je sam rekao da se zalaže za slobodu izbora, ali njegovo odbijanje da bude jasan sa Tenis Australija naglašava nešto što bi trebalo da bude prosta stvar. Njegov vakcinalni status ne bi trebalo da bude bitan - on bi i dalje trebalo da igra - kaže Retboun.
Iako smatra da je Vlada Australije uradila mnogo po pitanju zaštite od koronavirusa, dodaje da bi trebalo da se uključe i druge strategije kada su sportisti u pitanju, kao što su nošenje maske, karantini, kovid baloni i držanje distance.
- Ako je Đoković nevakcinisan, njegov ulazak u Australiju je sigurno protiv politike Komonvelta. Ipak, vlada je već načinila izuzetke za elitne sportiste na mnogo načina. To može da se ne sviđa običnim ljudima, te posebne i vidno manje rigorozne granice politike za sportiste, ali oni su uvek imali drugačija pravila kada je reč o putovanju i obavljanju posla. Većina zemalja ima posebne viza procedure za elitne sportiste. Pre pojave kovida, sportisti koji su dolazili u Australiju prolazili su mnoga pogranična pravila u vezi sa uvozom opreme i dobara ili zarađujući novac bez dugoročne radne vize - kaže Retboun.
Preporučujemo

"RODžERE, ŠTA TI SE DESILO?!" Navijači u neverici kako Federer sada izgleda (FOTO)
08. 12. 2021. u 18:44

ULOŽENI NOVAC SE MORA ISPLATITI: Morinjo više nema pravo na grešku!
JEDAN od zanimljivjih dvomeča trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona odigraće Fejenord i Fenerbahčke, a prvi obračun ova dva tima gledaćemo večeras "De Kajpu" od 21.00.
06. 08. 2025. u 07:30

MILIONI DOLARA SU RAZLOG: Novak Đoković se "seli" u Saudijsku Arabiju
NAJNOVIJE vesti vezane za Novaka Đokovića stižu samo dva dana posle njegovog odustajanja.
06. 08. 2025. u 15:41

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (2)