NOVAK ĐOKOVIĆ KONAČNO PROGOVORIO: Nikada se nisam sreo sa takvim pritiskom u karijeri
SRPSKI teniser Novak Đoković osvrnuo se na poduhvat osvajanja kalendarskog slema do koga ove godinie nije uspeo da dođe.
FOTO: AP/Tanjug
Najbolji teniser svih vremena bio je blizu tog podviga, ali ga je u finalu savladao Danil Medvedev.
- Blagosloven sam što sam bio u poziciji da se borim za kalendarski Slem. To se dešava jednom u 50 godina, možda i više. Osvojio sam četiri slema u nizu u istoj godini, 2015. i 2016. mi je to pomoglo da se bolje nosim sa situacijom, ali ipak mislim da je bilo drugačije. Ipak, to je bila vrsta pritiska koju nikada ranije nisam osetio u karijeri, rekao je Đoković za "Tennis Channel, a prenosi "B92.net".
On je potom govorio o finalnom meču protiv Medvedeva.
- Desetogodišnje iskustvo mi je pomoglo. Nažalost, u najvažnijem meču protiv Danila u finalu, igrao sam ispod svojih mogućnosti. Ne želim da umanjim njegovu pobedu, on je igrao izuzetno na celom turniru i zaslužio je titulu. Ja sam bio pomalo razočaran jer znam da mogu bolje.
Đoković je rekao da se nakon duela u Njujorku udaljio malo od tenisa, ali da je sada pravo vreme da pronađe motivaciju.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
DOBAR JE HURKAČ, ALI DOBAR SAM I JA: Đoković nasmejao publiku u Parizu
05. 11. 2021. u 19:57
POBEDA NOLETA DELI OD ISTORIJE! Novak Đoković na pragu neverovatnog uspeha!
06. 11. 2021. u 08:30
SKANDAL ČUVENOG MEDIJA: Novak Đoković žrtva bizarne optužbe za "saradnju sa teroristima"
05. 11. 2021. u 14:56
KERIK VODI JUNAJTED U LIGU ŠAMPIONA? Crveni đavoli "lete" nakon smene trenera, ali ako neko zna kako da ih pobedi to je Totenhem
MANČESTER junajted dočekuje Totenhem u derbiju 25. kola Premijer lige (13.30), sa jasnom namerom da nastavi pobedničku seriju pod vođstvom Majkla Karika, dok Sparsi na "Old traford" dolaze u promenljivoj formi, ali osokoljeni skorijim istorijatom međusobnih duela ovih ekipa.
07. 02. 2026. u 07:20
HRVATI BEŽALI OD OSVETE SRBA! Panika na auto-putu zbog navijača (VIDEO)
Otkako su navijači Hajduka, Torcida Split, napali kod aerodoroma u Tuzli Zvezdine pristalice iz Republike Srpske, koje su se vraćale iz Švedske, sa meča Lige Evrope protiv Malmea, hrvatski huligani baš i ne spavaju mirno.
07. 02. 2026. u 16:34 >> 17:09
NAJVIŠI ČIN MONAŠTVA U PRAVOSLAVLjU: Ko su Shi monasi?
OVO postriženje naziva se „drugim krštenjem“, postrizavani se očišćuje od svih grehova i postaje "sin svetlosti“.
08. 02. 2026. u 09:25
Komentari (0)