"ĐOKOVIĆ JE TENIS DOVEO NA NIVO HALUCINACIJE": Beretini posle poraza od Novaka biranim rečima govorio o Srbinu
KVALITETAN teniser je Mateo Beretini, ali kada se preko puta mreže nađe Novak Đoković, više od jednog seta ne može da osvoji. Tako je bilo i u četvrtfinalu Ju-Es opena.

FOTO: AP/Tanjug
Imao je Italijan ove sezone priliku da tri puta ugrozi svetskog broja jedan, ali nijednom mu to nije pošlo za rukom. Dobio je prvi set u Njujorku, prethodno u finalu Vimbldona, uzeo je jedan i na Rolan Garosu, no to je očigledno maksimum kada ukrsti koplja sa Srbinom.
Beretini je rekao posle meča u kojem je poražen sa 3:1, po setovima 5:7, 6:2, 6:2, 6:3, da protiv Novaka svaki poen mora da se zaradi.
- Ne daje ti lake poene. Svaki moraš da zaradiš, da se znojiš do kraja. Ne mislim da sam u finišu igrao gore nego u prvom setu, samo sam bio malo umorniji, a to ne bih bio u duelima sa drugim teniserim - naglasio je 8. teniser na ATP listi.
Kada je Beretini ostao sam sa novinarima iz Italije još detaljnije je pričao o psihičkoj snazi osvajača 20 grend slem titula.
- Ključ je da budeš spreman za maksimalne fizičke i psihičke napore u četiri ili pet setova, a do sada niko nije uspeo u tome. Ima nas osam milijardi i niko nije uspeo. On je tenis doveo na nivo halucinacije. Čak i kad izgleda da se Đoković naljutio on je u svom raspoloženju, to je nešto što je stvorio tokom vremena i što ti osećaš sa druge strane mreže. Sa fizičke strane, osećam da mogu da igram na visokom nivou, ali on kao da se ne znoji. Kao da ti poručuje: „Ok, hajde sad, umori se. Meni je svejedno, ja mogu da ostanem ovde tri, četiri dana”. Možda se i on umori, nadam se da se umori, ali takav je osećaj kad igraš protiv njega.
Đoković će u polufinalu Ju-Es opena igrati protiv Aleksandra Zvereva, dok se u drugom meču sastaju Danil Medvedev i Feliks Ože-Alijasim.
Preporučujemo

LIGA EVROPE JE NjEGOVO TAKMIČENjE: Ovo je prilika za Vilu da izađe iz krize, a za Emerija da zacementira mesto među ikonama kluba
ENGLESKA Aston Vila započinje novu evropsku avanturu, ovaj put u Ligi Evrope, takmičenju u kome je njihov trener Unaj Emeri ispisao istoriju.
25. 09. 2025. u 07:30

TENISKI ZEMLjOTRES: Svi najbolji na svetu, ali ne i Novak Đoković, postavili tri zahteva grend slem turnirima!
Najnovije vesti iz tenisa su prilično burne
24. 09. 2025. u 17:00

ŠOKANTNI DETALjI UBISTVA HRVATSKOG POLITIČARA Zakucali se u njega kolima, pa ga izrešetali - smrt nasred puta i trojica uhapšenih (VIDEO)
"USLEDILA je brza intervencija policije tokom koje je pronađen 33-godišnjak, nakon čega su uhvaćene još dve osobe."
24. 09. 2025. u 13:56
Komentari (2)