VAJDA NAJAVIO POVLAČENJE: Trener Novaka Đokovića iznenadio izjavom na konferenciji
Novak Đoković podigao je 19. trofej na gren slem turnirima pošto je u finalu Rolan Garosa napravio senzacionalni preokret protiv Stefanosa Cicipasa!
Foto: AP
Uspeo je tako Đoković da postane prvi od "velike trojke" koji je svaki od gren slem turnira osvajao makar dvaput, a jasno je da je naredni cilj da kalendarsku godinu završi sa svim peharima najvećih takmičenja, uz još zlato na Olimpijskim igrama.
Đoković ulazi u deo sezone u kome je po pravilu bolji, međutim neće naravno biti lako to da uradi, pa su ga treneri Marjan Vajda i Goran Ivanišević dodatno motivisali da napravi podvig.
"Goran Ivanišević i ja smo se dogovorili da ako osvoji sve - daćemo mu otkaz. I to zvanično!", našalio se Vajda na konferenciji za medije posle meča sa Stefanosom Cicipasom u kome je srpski as ponovo pokazao neverovatnu mentalnu snagu.
"Nema tu šta da se krije. Novak voli da igra i na Vimbldonu i na US openu. Između ta dva takmičenja su Olimpijske igre. Cilj je da pokuša da osvoji sva tri trofeja. Biće teško, ali će sav plan i program biti podređeni tome. Prvi je Vimbldon i sada se okrećemo tom cilju. Korak po korak...", umeren je bio u izjavi Vajda.
Upravo je Slovak bio uz Đokovića na Rolan Garosu, odlučeno je da Ivanišević bude na Vimbldonu, dok će na Olimpijskim igrama to biti Viktor Troicki.
(Mondo)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
SENEGAL SE "SAMOUBIO" NA SVETSKOM PRVENSTVU! Belgija nadoknadila dva gola zasotatka, pa u nadoknadi drugog produžetka izborila osminu finala
Fudbaleri Belgije nestvarnim preokretom pobedili su Senegal u šesnaestini finala Mundijala (3:2) i obezbedili meč protiv pobednika meča SAD - Bosna i Hercegovina.
01. 07. 2026. u 22:00
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)