RUKOMETNI ŠEK: Bucko iz Konga postao svetska atrakcija, slavni košarkaš mu se obratio u video poruci
PIVOT rukometne reprezentacije Konga, Gotje Mvumbi Tijeri, stekao je planetarnu slavu na Svetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu.
FOTO: EPA-EFE
Korpulentni Afrikanac postigao je osam golova u dosadašnjenjem toku šampionata, po četiri je dao Argentincima i Dancima.
Glasine o ovom rukometnom Šekilu O'Nilu stigle su i do samog Šeka, koji se javio Mvumbiju preko socijalnih mreža.
- Pričaju da si ti rukometni Šek. Ne razumem baš tačno šta se dešava ali imam da ti poručim sledeće - živi svoj san i bori se za ono što jesi - poručio je čuveni košarkaš svom rukometnom dvojniku u video poruci koju je Mvumbi podelio sa svojim Instagram pratiocima. Njih 4.200, koji su skoro svi lajkovali ovo.
- Moj idol Šek mi se obratio. Moja zvezda. Hvala ti na poruci i podršci - napisao je reprezentativac DR Konga.
Ljubitelje rukometa zanimalo je koje su tačne mere Mvumbija, a kako to obično biva sa podacima iz Konga i ostalih zemalja trećeg sveta, pojavljuje se gomila različitih podataka.
Visina varira od 176 cm do 195 cm, a težina od 89 kg do 137 kg, a najbliži tačnim podacima verovatno je engleski San koji navodi mere 188/108.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
EPILOG VELIKE DRAME? Totenhem bi večeras na "Stamford bridžu" mogao da obezbedi opstanak u Premijer ligi
STRESNA sezona"pevaca" trebala bi imati "srećan" kraj, a opstanak bi mogli da obezbede protiv jednog od najvećih rivala, Čelsija, koji će ih ugostiti od 21.15 na "Stamford bridžu".
19. 05. 2026. u 07:30
ROLANDO NOVI SELEKTOR ALBANIJE! I sami Albanci u šoku
Najnovije vesti iz fudbala stižu iz Albanije.
19. 05. 2026. u 19:48
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (1)