ISTORIJSKI USPEH: Rukometašice Hrvatske pobedile Dansku i osvojile bronzanu medalju na EP
RUKOMETAŠICE Hrvatske ostvarile su istorijski uspeh, pošto su u meču za treće mesto na Evropskom prvenstvu pobedile Dansku sa 25:19.
Foto: EPA-EFE/HENNING BAGGER
Hrvatska, kada je ženski rukomet u pitanju nikada do sada nije osvojio medalju i ovo je prva i to protiv domaćina u fantastičnoj partiji.
Prvo poluvreme bilo je izjednačeno - 11:11. Ipak, izabranice Nenada Šoštarića su odgirale fenomenalno drugo poluvreme i zasluženo se okitili bronzanim odličjem.
One su drugi deo meča dobile sa 14:8. Igrale su neverovatnu odbrnau za koju reprezentativke Danske nisu imale rešenje.
Hrvatsku su do bronze predvodile Stela Posavec i Katarina Ježić sa po pet golova. Na drugoj strani najefikasnija je bila Mete Tranborg sa četiri pogotka, koliko je postigla i Mete Ane Hansen.
Podsetimo, u meču za trofej sastaće se Francuska - Norveška. Taj duel se igra danas od 18 sati.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
NE MOŽE SE BEZ TRENERA NA GVARDIOLU: Siti je više nego spreman da iskoristi "haos" u redovima "plavaca"
ONO što je i u idealnim okolnostima jedno od najtežih gostovanja u Premijer ligi, za Čelsi dolazi u najgorem mogućem trenutku. Posle raskida saradnje sa Encom Mareskom, „plavci“ bez šefa stručnog štaba gostuju Mančester sitiju (18.30), koji nema pravo na novi kiks u trci za titulu.
04. 01. 2026. u 11:30
AUSTRALIJA ZATEČENA: Novak Đoković odustao
Najnovije vesti iz tenisa tiču se najboljeg igrača sveta svih vremena i - Australije.
05. 01. 2026. u 18:25
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (3)