BOKSERSKO EP U BUDVI: Reprezentativci Srbije spremni za start
ČAST srpskog boksa na Evropskom prvenstvu za mlade u Budvi od 11. do 23. novembra 2020. brani sedam takmičara, jedna dama i šest boksera različitih težinskih kategorija.

FOTO: Bokserski savez Srbije
Pravo nastupa na ovom šampionatu u Mediteranskom sportskom centru Budva koji okuplja 22 zemlje i preko 170 takmičara imaju borci rođeni 2002. i 2003. godine.
Za medalje u nacionalnom dresu Srbije boriće se: kategorija do 49 kg Omer Ametović, 60 kg Semiz Aličić, 64 kg Stefan Čamović, 69 kg Strahinja Karabegović, 75 kg Aleksandar Šerifović, 81 kg Alemir Memić i dama (64 kg) Nina Stajković pod vođstvom selektora Dragana Vasiljevića i trenera Nenada Vasiljevića, Mire Mitrovića, Željka Žmukića i Horhe Luisa Fromete Matosa. Srbiju će na EP u Budvi predstavljati i sudija Aleksandar Vučićević.
Selektor Dragan Vasiljević ističe da je siguran da će mladi reprezentativci Srbije pružiti maksimum.
- Teška godina za sve nas u kojoj se još uvek teškoćama izazvanim pandemijom virusa korona ne nazire kraj, ali uprkos svemu mi smo učinili sve da naši reprezentativci ostanu u formi. Konstantno rade na sebi i usavršavaju se i uz sve mere opreza kojih se svi pridržavamo nastavili smo da gradimo put kojim smo krenuli ka konačnom cilju, a to su medalje sa evropskih i svetskih takmičenja. Svi naši borci maksimalno su motivisani da se iz Budve kući vrate se medaljama oko vrata. Sigurno je da će se svim raspoloživim snagama boriti za uspeh srpskog boksa i verujemo da će se srpska himna narednih dana čuti sa pobedničkog postolja na ovom šampionatu - zaključio je selektor Vasiljević.
Preporučujemo

TEŠKA TRAGEDIJA POGODILA MEJVEDERA: Dao bih sve što imam da je vratim!
06. 11. 2020. u 17:22

NEVOLjE ZA RUSKOG BOKSERA: Povetkin zaražen koronom, otkazana borba sa Vajtom
04. 11. 2020. u 10:31

POKER! POGODILI SMO ČETIRI U NIZU!! Evo današnjeg Tip "sigurica tiketa" sa nove tri realne kvote
NAŠI tipsteri neverovatno dobro gađaju "sigurice" u proteklih nekoliko dana.
24. 06. 2025. u 07:30

RUSI OD SRBINA ČULI ONO ŠTO DRUGI NEĆE DA IM KAŽU! Otvaranje očiju je bilo važno, i to na najvećem skupu koji Rusija organizuje
Ministar sporta Zoran Gajić izjavio je danas je na Međunarodnom ekonomskom forumu u Sankt Peterburgu dogovorio nastavak saradnje sa ministrima sporta Belorusije, Kazahstana i Bahreina i dodao da je učešće bilo izuzetno korisno za srpski sport.
23. 06. 2025. u 19:34

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)