POTPREDSEDNIK MOK UBEĐEN: Olimpijske igre će se održati i sa virusom korona
OLIMPIJSKE igre u Tokiju, koje su odložene za 2021. zbog pandemije virus korona, održaće se sledeće godine i biće one "koje su pobedile kovid", izjavio je u ponedeljak potpredsednik Međunarodng olimpijskog komiteta (MOK) Džon Kouts.
Foto: AP
Kouts, koji je ujedno i predsednik koordinacionog odbora MOK-a za Igre 2020, kazao je i da će se Igre u Tokiju održati "sa ili bez" virus korona te da će "početi 23. jula sledeće godine".
"To će biti Igre koje su pobedile kovid, svetlo na kraju tunela", rekao je on.
Olimpijske igre do ove godine bile su otkazane samo za vreme rata.
Trebalo je da budu otvorene 24. jula, ali je u martu doneta istorijska odluku da ih, zbog pandemije virus korona, odložena za leto 2021.
Japanske su vlasti tada, kao i Međunarodni olimpijski komitet, jasno dale do znanja da ne žele da igre budu pomerene još jednom.
Granice Japana su trenutno zatvorene za posetioce, a brojni stručnjaci sumnjaju da će pandemija biti pod kontrolom do sledećeg leta.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
SENEGAL SE "SAMOUBIO" NA SVETSKOM PRVENSTVU! Belgija nadoknadila dva gola zasotatka, pa u nadoknadi drugog produžetka izborila osminu finala
Fudbaleri Belgije nestvarnim preokretom pobedili su Senegal u šesnaestini finala Mundijala (3:2) i obezbedili meč protiv pobednika meča SAD - Bosna i Hercegovina.
01. 07. 2026. u 22:00
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)