SENZACIJA U MOTO GP ŠAMPIONATU: Portugalac ispisao istoriju
VOZAČ ekipe KTM-Teh3 Migel Oliveira pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Štajerske.

Foto: EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA
Oliveira je u Špilbergu ostvario prvu pobedu u Moto GP karijeri i postao je prvi Portugalac pobednik trke u kraljevskoj klasi.
Drugo mesto zauzeo je Džek Miler iz Pramak Dukatija, dok je treći bio Pol Espargaro iz KTM.
Tokom trke dogodio se incident kada je Maverik Vinjales morao da iskoči sa motocikla zbog problema sa kočnicama. Njegova Jamaha je udarila u zaštitnu ogradu i zapalila se, pa je trka bila prekinuta.
Kada je trka nastavljena Oliveira je iskoristio borbu Milera i Espargara i u poslednjoj krivini u poslednjem krugu uspeo je da bude brži od njih i ostvario je prvu pobedu.
- Trenutno sam veoma emotivan. Toliko toga bih želeo da kažem, ali ne mogu da nađem prave reči. Danas je ispisana istorija moje zemlje - rekao je Oliveira i zahvalio ekipi i porodici na podršci.
Četvrto mesto zauzeo je Đoan Mir iz Suzukija, peti je bio Andrea Dovociozo iz Dukatija, a šesti Aleks Rins iz Dukatija. Vozač Jamahe Valentino Rosi zauzeo je deveto mesto, a Fabio Kvartararo trku je završio kao 13.
U generalnom plasmanu vodi Kvartararo sa 70 bodova, tri više od Dovicioza, dok je treći Miler iz Dukatija sa 56 bodova.
Naredna, šesta trka u šampionatu na programu je 13. septembra za Veliku nagradu San Marina.
(Beta)
Preporučujemo

JUČE SMO PROŠLI! Evo TIP tiketa za sredu
PONOVO smo rutinski pogodili sva tri predloga.
25. 06. 2025. u 07:00

RUSIJA SLAVI! Rusi dobili sjajnu vest iz Beograda
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, u sportskom smislu bila sklonjena sa međunarodne scene, osim nekoliko izuzetaka. Ali najnovije vesti su potpuno drugačije.
25. 06. 2025. u 12:16

"BRATE, MORAM!" Šta je Bora pred smrt uradio za Željka
POSLE vesti o smrti frontmena grupe "Riblja Čorba", koja je potresla region u septembru prošle godine, mnoge slavne ličnosti oglasile su se kako bi podelile svoje uspomene na Boru Đorđevića.
25. 06. 2025. u 08:29
Komentari (0)