KORONA UTIČE NA FORMULU 1: Otkazane trke u Americi, vraća se Imola
TRKE šampionata Formule jedan neće se ove sezone održati u SAD, Meksiku i Brazilu zbog situacije sa korona virusom na američkom kontinentu.
Foto: AP
Rukovodstvo Formule jedan je saopštilo da ne želi da rizikuje održavanjem trka u tim državama, s obzirom na to da su one među zemljama sa najgorom stopom zaraženih na svetu.
Umesto te tri trke, biće dodatne nove tri u Evropi.
One će biti organizovane u nemačkom Nirburgringu i u italijanskoj Imoli, a Portugal će debitovati u Formuli jedan trkom na stazi Portimao.
Formula jedan još nema pripremljen ceo kalendar, ali postoji nada da će se održati 16 trka.
Sa trkama u Nirburgringu, Imoli i Portimau ukupno je 13, a očekuje se da se kalendaru dodaju dve trke u Bahreinu i jedna u Abu Dabiju.
Preporučujemo
POGOĐEN POKER! JURIMO PETI U NIZU! Evo TIP tiketa za četvrtak
OVAKO nešto se ne pamti!
02. 04. 2026. u 06:58
AMERIKA U ŠOKU! Zvezda Irana ovo nudi onom ko uhvati pilota oborenog američkog aviona! (FOTO)
Najnovije vesti vezane za rat u Iranu, a Iran su napali Izrael i Sjedinjene Američke Države, posle čega su iranske snage uzvrtile i vatrom po zemljama u reagionu koje pomažu pomenutim saveznicima, stižu iz - sporta.
03. 04. 2026. u 19:59
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)