KAO "DELFINI"! Vaterpolistkinje Srbije posle trilera pobedile na početku Evropskog prvenstva

Новости онлине

26. 01. 2026. u 18:36

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je danas selekciju Turske rezultatom 9:8 (2:2, 3:2, 3:3, 1:1) u meču prvog kola grupe C na Evropskom prvenstvu u portugalskom Funšalu.

КАО ДЕЛФИНИ! Ватерполисткиње Србије после трилера победиле на почетку Европског првенства

Ognjen Stojanović Foto N. Paraušić

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Jovana Radonjić, koja je postigla šest golova. U reprezentaciji Turske najbolja je bila Hanzade Dabag sa tri pogotka.

U prvom meču prvog kola grupe C, vaterpolistkinje Italije su savladale Hrvatsku rezultatom 24:12.

Vaterpolistkinje Srbije će sutra u drugom kolu grupe C od 12.15 časova igrati protiv Italije, dok će se od 18.45 sati sastati Turska i Hrvatska.
 

Podsetimo, muška vaterpolo reprezentacija Srbije je u velikom finalu Evropskog prvenstva u Beogradu pobedila u nedelju Mađarsku.

Ako vas sport zanima, sve ono najvažnije i najzanimljivije o njemu - pratite na sportskim stranicama portala "Novosti".

Na sasvim ste dobrom mestu.

Bonus video: Neviđeni detalji sa dočeka srpskih olimpijaca u Beogradu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

BIĆE SVE TEŽE: Oglasila se produkcija Granda zbog Đorđa Davida - zapretio odlaskom iz takmičenja