PATRIJARH PORFIRIJE VATERPOLISTIMA SRBIJE: "Gospod će vam dodati blagodati ako..."
Najnovije vesti iz sporta vezane za Srbiju - stižu iz patrijaršije Srpske pravoslavne crkve.
Screenshot / instagram / patrijarh porfirije
Srpska vaterpolo reprezentacija s velikim ambicijama dočekuje šampionat Evrope koji će se održati u Beogradu od 10. do 25. januara 2026. godine, a uoči njega je dobila blagoslov od najvećeg velikodostojnika SPC.
U saopštenju kabineta patrijarha Porfirija tim povodom - navode se sledeće patrijarhove reči:
"Drugog dana Božića, na Sabor Presvete Bogorodice, posle Svete Liturgije u Hramu Svetog Save, imao sam radost da se susretnem sa članovima vaterpolo reprezentacije Srbije.
Naši zlatni vaterpolisti predvođeni selektorom Urošem Stevanovićem i kapitenom reprezentacije Nikolom Jakšićem, izrazilu su želju da na predstojeće Evropsko prvenstvo krenu sa našim blagoslovom.
Poželeo sam im da ponove uspehe svojih slavnih prethodnika i da znaju da će, tamo gde su prisutni trud, rad, međusobna ljubav i poštovanje, i Gospod dodati svoje blagodati".
Ako vas sport zanima, sve ono najvažnije i najzanimljivije o njemu - pratite na sportskim stranicama portala "Novosti".
Na sasvim ste dobrom mestu.
BONUS VIDEO: Sportski skandal koji je ušao u istoriju
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KRAJ DRAME! Infantino "u suzama", ništa od prodaje Svetskog prvenstva!
Predsednik FIFA Đani Infantino odustao je od ideje da deo komercijalnih prava Svetskog prvenstva prepusti privatnim investitorima, nakon što je predlog izazvao snažan otpor unutar svetske fudbalske organizacije i pretnje bojkotom iz Evrope.
01. 08. 2026. u 08:30 >> 08:30
AJAKS NE PRAŠTA PROMAŠAJE! Vojvodina se herojski držala, ali je četvorostruki prvak Evrope delio lekcije na „Karađorđu“!
Fudbaleri Vojvodine poraženi su od golandskog Ajaksa rezultatom 1:4 (1:2), u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacije za Ligu konferencija.
23. 07. 2026. u 21:53
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)