U MANIRU SVETSKE ELITE: Održano merenje za "kraljice ringa", pro boks revije (FOTO)
Održano zvanično merenje prve ženske Balkan Boxing revije, Sara i drugarice najavile žestoke borbe kraj Drine
FOTO: BSS
One su Kraljice ringa, neumoljive i neodoljive heroine srpske plemenite veštine. Nova Godina kuca na vratima, vreme paznika i poklona, ali za srpske boks reprezentativke, osvajačice brojnih međunarodnih medalja radna godina još uvek teče i to u punoj snazi.
Prva ženska Balkan Boxing revija je profi boks spektakl u kome će u subotu 27. decembra 2025. sa početkom od 19:00 časova u Sportsko-rekreativnom centru Zvornik svu snagu, raskpšni talenat, hrabost, kvalitet i gen šampiona demonstrirati motivisane i nadahunte reprezentativke Srbije: Sara Ćirković, Anastasija Bošković, Natalija Šadrina i Kristina Kuluhova.
Onako kako to rade veliki profesionalnci i veliki šampioni, jer one to zaista jesu, srpske šampionke su dan pre ulaska u ring ostetile eho hale u Zvorniku kroz zvanično merenje ove profi boks revije, gde je vaga potvrdila tačnost i dala odobrenje za priču koja sledi, a to su borbe.
Veliki broj okupljenih ljubitelja plemenite veštine mogao je na licu mesta da se uveri u spremnost akterki šeste po redu profi boks manifestacije Balkan Boxinga u 2025.
Prva zvezda ovog spetakla je naša najtrofejnija bokserka Sara Ćirković, IBA Pro svetska šampionka, aktuelna seniorska i mlađeseniorska prvakinja Evrope u olimpijskom stilu boksa koja će u trećem profesionalnom izazovu, u meču večeri bantam kategorije (do 53,524 kg), ugovorenom u šest rundi boksovaće protiv Sajde Milice Moskero Kueste (10-6-1, 7 KO) iz Paname.
FOTO: BSS
U profi noći pod imenom "Queens of the Ring" (Kraljice ringa) prva će u ring izaći Kuluhova i odmeriti snage sa ruskinjom Julijom Kutsenkom, sledi okršaj Šadrine i ruskinje Gulnare Karimzhanove i pre glave borbe večeri Boškovićeva će rukavice ukrstiti sa predstavnicom BiH Dajanom Raković. Srpske rerezentativke Natalija Šadrina i Kristina Kuluhova boriće se u kategoriji Lightweight (135 lbs, 61.2 kg, 9 st 9 lbs), Anastasija Bošković u Welterweight (147 lbs, 66.7 kg, 10½ st).
Ceremonijal koji se održava dan pre meča, zvanično merenje je važan ritual koji ne samo da potvrđuje težinu, već postavlja ton i ambijent za predstojeće mečeve, pokazujući profesionalnost i posvećenost naših i gostujućih bokserki.
FOTO: BSS
- Vreme je za izlazak na profi boks scenu u mom rodnom gradu. Vreme je za meč za koji verujem da će biti moj pečat šampiona za moj grad, moj narod, moje Republiku Srpsku i Srbiju. Daću sve od sebe da bude žestoko, da bude nazaboravno, meč za anale i istoriju – rekla je Ćirkovićeva nakon zvaničnog merenja.
BONUS VIDEO: Top 10 najboljih poentera u NBA
Preporučujemo
TEŽAK UDARAC! Jedan od najboljih tenisera sveta propušta Australijan open
26. 12. 2025. u 22:38
SRBIN VODIO AL HILAL DO POBEDE: Sergej Milinković-Savić proradio protiv Al Halidža
26. 12. 2025. u 22:20
BOKSING DEJ KLASIK NA OLD TRAFORDU: Junajted bez kapitena dočekuje "svrake" koja ga redovno pobeđuju prethodnih godina
JEDINI meč Premijer lige na Boksing dej ove sezone igra se na „Old Trafordu“ gde Mančester junajted dočekuje Njukasl (21.00). Istorija je na strani "crvenih đavola“, ali forma, kadrovski problemi i nedavni međusobni dueli sugerišu da nas čeka veoma neizsvestan okršaj.
26. 12. 2025. u 09:00
"RUSKA ZASTAVA TAMO MORA DA BUDE!" Vladimir Putin izdao naređenje
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je prošla kroz mnoge međunarodne sankcije, od kojih je veći deo njih i dalje na snazi. Jedna zajednička stvar za one koje se tiču sporta je - zabrana isticanja ruske zastave. A to ruski predsednik Vladimir Putin ne gleda blagonaklono.
24. 12. 2025. u 19:50
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (0)