SVET SPORTA ZAVIJEN U CRNO! Preminula vaterpolo legenda u 54. godini

VATERPOLO svet je u suzama.

СВЕТ СПОРТА ЗАВИЈЕН У ЦРНО! Преминула ватерполо легенда у 54. години

Foto: Printskrin

Tužne vesti dolaze iz Mađarske, gde je preminuo legendarni vaterpolista ove zemlje Atila Monostori koji je imao samo 54 godine. Ova informacija je duboko i pogodila zemlju, kojoj je sport u bazenu doneo toliko radosti kroz godine.

Atila Monostori je nastupio čak 114 puta za ovu selekciju, zbog čega je tuga utoliko i veća, s obzirom na to da se radi o čoveku koji je osvojio Svetski kup u Atlanti 1995. godine, dok je bio si srebrni na Evropskim prvenstvima 1993. i 1995. godine.

 

Kako su ga zvali, "Mano", imao je vrhunac karijere sredinom poslednje decenije prethodnog veka, a bio je poznat i kao klasični stub odbrane u Mađarskoj.

Takođe, Monostori je 1999. godine otišao u Italiju, bio je deo rekonstrukcije ekipe Reka, koja će kasnije postati dominantna sila u svetskom vaterpolu.

Mano je svoju karijeru završio 2015. godine u Kečkemetu, ali je čak i nastavio da igra vaterpolo nakon toga.

BONUS VIDEO: Sportski skandal koji je ušao u istoriju

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

PARI SEN ŽERMEN OPET OSVOJIO LIGU ŠAMPIONA! Istorijsko finale, Arsenal pao u neviđenoj drami (VIDEO)

PARI SEN ŽERMEN OPET OSVOJIO LIGU ŠAMPIONA! Istorijsko finale, Arsenal pao u neviđenoj drami (VIDEO)

Pari Sen Žeremen i Arsnal su odigrali izuzetno zanimljivo finale UEFA Lige šampiona 2026, a meč u Budimpešti završen je istorijskom, drugom uzastopnom evropskom titulom za pariske "svece" - rezultat je bio najpre 1:1 posle 120 minuta igre (strelci su bili Kai Haverc i Usman Dembele iz penala), a onda je u izvođenju jedanaesteraca do titule došao tim i francuske prestonice - 4:3.

30. 05. 2026. u 21:01 >> 21:10

Komentari (0)

PARI SEN ŽERMEN OPET OSVOJIO LIGU ŠAMPIONA! Istorijsko finale, Arsenal pao u neviđenoj drami (VIDEO)