CELA HRVATSKA U SUZAMA: Svetska titula ostala samo san, Danci u finalu pregazili "vatrene" - pa zaigrali kolo!

Танјуг

02. 02. 2025. u 19:52

Muška rukometna reprezentacija Danske odbranila je titulu na Svetskom prvenstvu, pošto je večeras u finalu pobedila Hrvatsku rezultatom 32:26 (16:12).

ЦЕЛА ХРВАТСКА У СУЗАМА: Светска титула остала само сан, Данци у финалу прегазили ватрене - па заиграли коло!

FOTO: Tanjug/AP

Najefikasniji u reprezentaciji Danske bio je Matijas Gidsel sa 10 golova, dok je Emil Jakobsen postigao pet.

U selekciji Hrvatske najbolji je bio Ivan Martinović sa šest golova, a Mario Šoštarić je dao pet.

Reprezentacija Danske je tokom celog meča vodila, a u jednom trenutku imala je i 10 golova razlike (24:14).

Na kraju su Danci zaigrali na terenu, uživajući kao da igraju kolo.

Danska je večeras došla do četvrte uzastopne titule prvaka sveta, a prethodno je bila najbolja 2019, 2021. i 2023. godine.

Francuska je ranije danas osvojila bronzanu medalju, pobedivši Portugaliju sa 35:34.
 

Bonus video: Ovo su deca skandirala Bugarima na meču Srbija - Bugarska u Leskovcu

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)

SADA JE SVE JASNO! Nikola Jokić ostao u konkurenciji za MVP nagradu, Denver dobio teškog rivala u prvoj rundi plej-ofa