VELIKA TUGA! Umrla mlada rukometašica
Ukrajinska rukometašica Irina Glibko preminula je u 34. godini posle duge i teške bolesti.
Foto: Pixabay
Blibkova je dugo nastupala u Rumuniji, a bila je i najbolji strelac šampionata 2013. i 2018.
Tokom karijere je nastupala za Galičanku iz Lavova, Zaporižiju, Podatkovu, Danubijus Galaci, CSM Bukurešt, HCM Roman i SCM Ramniku Valsea.
Od 2012. je bila član nacionalne selekcije Ukrajine.
Vest o njenoj smrti sa javnošću je podelila ekipa Ramniku Valsee, za koju je ona poslednje nastupala.
- Zbogom, Ira! Teškog srca objavljujemo da je preminula izvanredna sportistkinja, Irina Glibko. Pravi lider na terenu i posebna duša van njega, Irina je bilo otelotvorenje posvećenosti, strasti i profesionalizma za sve koji su imali čast da je sretnu. Ostavila je neizbrisiv trag u sećanju svih koji su imali privilegiju da je znaju ili rade sa njom. Ramniku Valsea je duboko zahvalan na svim momentima koje je Irina provela sa nama, za svaki gol i svaki osmeh koji je izazvala na licima pristalica crveno-plavih. Njen odlazak ostavlja veliku prazninu u našim srcima, ali i u celoj rukometnoj zajednici. Naše misli i molitve su sa njenom porodicom i voljenima. Irina, uvek ćeš biti u našim srcima. Počivaj u miru - napisao je klub.
Iako je tokom prošle sezone sigla vest da se rukometašica uspešno oporavlja, nažalost bolest se pogoršala i Irina Glibko je preminula.
BONUS VIDEO: "DAĆEMO SVE OD SEBE U REVANŠU": Ognjen Mimović veruje da će Zvezda ući u Ligu šampiona
Preporučujemo
"NIJE SVE BILO RUŽIČASTO!" Bivši trener Novaka Đokovića: On je kao kipući lonac
28. 08. 2024. u 11:58
"NOLE I JA SMO PRIJATELjI, OSIM KAD..." Kakve reči Karlosa Alkaraza o Novaku Đokoviću
28. 08. 2024. u 08:37
NEMA DA PLATI ADVOKATE! Oglasio se mrzitelj Novaka Đokovića i kuka nad svojom sudbinom
28. 08. 2024. u 08:09
ZAKUVALO SE: Milan ima priliku da se pobedom u velikom derbiju ozbiljno približi vodećem Interu!
POSLE veoma bitne pobede nad Interom u "Derbi Dela Madonini", Milan gostuje Laciju u nedelju uveče sa jasnim ciljem ,nastaviti poteru za večitim rivalom u borbi za titulu (20.45).
15. 03. 2026. u 07:30
UKRAJINAC U SRBIJI OKRENUO LEĐA RUSKOJ ZASTAVI: Nije mogao ni da sanja šta će potom da se desi (VIDEO)
U najnovije vesti vezane za Rusiju i Ukrajinu - "uplela" se i Srbija.
14. 03. 2026. u 21:45
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)