SRPKINJE SU ČUDO: Tri naše bokserke postale šampionke Evrope!

27. 04. 2024. u 19:53

Nakon što je Sara Ćirković postala šampionka Evrope u boksu, još dve njene koleginice iz reprezentacije Srbije su napravile taj podvig - Natalija Šadrina i Kristina Kaluhova osvojile su takođe zlatne medalje na šampionatu Evrope u Beogradu.

СРПКИЊЕ СУ ЧУДО: Три наше боксерке постале шампионке Европе!

Podsetimo, Ćirkovićeva je u finalu kategorije do 54 kilograma ubedljivo savladala Rumunku Lakramioaru Perijok.

Nošena podrškom sa tribina hale "Aleksandar Nikolić" mlada predstavnica Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu osvojila je prvo seniorsko zlato, nakon što je osvajala titule prvaka Evrope i sveta u omladinskoj konkurenciji.

Drugo zlato donela je Natalija Šadrina pobedom od 4:1 protiv Ruskinje Nune Asatrijan, i to u kategoriji do 60 kg, a treće Kristina Kaluhova, u kategoriji do 63 kg, pobedom od 3:2 protiv Jelene Babičeve iz Rusije.

Natalija Šadrina i njena suparnica u finalu Evropskog prvenstva u boksu, Nune Asatrijan / FOTO: BSS / Emilija Jovanović

Prethodno je Kristina Nađ Varga, u kategoriji do 48 kg, poražena u finalu od Ruskinje Julije Čungalakove i osvojila je srebro.

Srpski ženski tim osvojio je još sedam bronzanih medalja, ukupno rekordnih 11 na šampionatu Starog kontinenta.

Bonus video: Defile ruskih boksera uz ovacije beogradske publike