DOŠLO VREME DA SE KAŽE ZBOGOM: Terzić završio reprezentativnu karijeru (FOTO)
Legendarni kapiten Bosne i Hercegovine i igrač poljske Visle Plok, Mirsad Terzić, odlučio je da završi reprezentativnu karijeru dugu čak 22 godine.

Foto: Profimedia
Pošto je u januaru po treći put branio boje "zmajeva" na Evropskom prvenstvu, ovaj 40-godišnjai Pribojac je odluku o prekidu reprezentativne karijere saopštio na društvenim mrežama.
- Znao sam da će doći ovaj trenutak, ali sam uporno odbijao da razmišljam o njemu. Trenutak u kom moram objaviti jednu od najtežih odluka u mojoj karijeri. Posle 22 godine igranja u reprezentaciji, tokom kojih sam proživio neka izuzetna, ali i manje lepa iskustva, došao je trenutak kad moram da kažem da je kraj.
Terzić se tu nije zaustavio, već je dodao:
- I pre Evropskog prvenstva sam znao da ću u Nemačkoj odigrati poslednje utakmice, ali sam odugovlačeći da to podelim s javnosti smatrao da će mi biti nekako lakše. Nije. Došao je kraj.
U klupskoj karijeri je igrao za sarajevske klubove Olimpik i Željezničar, potom za Izviđač, Zagreb, Celje, Vesprem i Vislu Plok čije boje i danas brani, a u dresu nacionalnog tima odigrao je više od od 170 utakmica.
Bonus video KLADIONIČARSKE PRIČE: Kako je to sve izgledalo nekada
Preporučujemo

NISU BEZ RAZLOGA ELIMINISALI ZVEZDU: "Legende" osvojile bod na početku Lige šampiona, isto sanjaju i protiv silovitog Bajerna
JEDAN od manje zanimljivijih mečeva drugog kola Lige šampiona biće odigran na Kipru gde će debitant Pafos dočekati šestostrukog prvaka Evrope, Bajern iz Minhena (21.00).
30. 09. 2025. u 07:30

RUSI SLAVE: Rusija dobila sjajnu vest iz Srbije
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, u sportskom smislu bila sklonjena sa međunarodne scene, osim nekoliko izuzetaka. Ali najnovije vesti su potpuno drugačije.
30. 09. 2025. u 12:50

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)