ŠOK! Reprezentativac Srbije boluje od misteriozne bolesti, završava karijeru u 20. godini?
Jedan od najtalentovanijih svetskih, ne samo srpskih rukometaša, nalazi se u veoma teškoj situaciji. Stefan Dodić (20) se vratio letos u Srbiju i obukao dres Vojvodine gde je trebalo da svoju karijeru podigne na viši nivo, međutim, ponovo su povrede napravile problem i sada je čak i njegova karijera ugrožena.
FOTO: Printskrin RTS
U porazu Vojvodine od Partizana na "Banjici" (30:25), Stefan Dodić je morao na tribine zbog neobičnog problema o kome za sada postoje samo spekulacije. Prvo ga je mesecima mučilo koleno, a sada je potpuno druga stvar u pitanju, o čemu je posle meča govorio njegov trener Boris Rojević i malo je reći da je zvučao zabrinuto: "Ne znam šta će biti s njim i njegovom karijerom", kazao je maksimalno ozbiljno šef stručnog štaba Novosađana.
"Dodić je ustao jutros i izgubio deo mišića. Niko ne zna zašto, zbog čega. Izgubio je 30 odsto mišića. Zaista sam šokiran i ceo dan sam nervozan i jako tužan. Mislim da je to dete trebalo da bude neko ko će da nosi našu reprezentaciju i Vojvodinu u narednim sezonama. Bio je moja velika želja i prethodnih godina. Bio sam u šoku kada me je nazvao kondicioni trener i saopštio mi to. Znam da ćemo svi u klubu da učinimo sve, da ćemo da obiđemo sve doktore, celu Evropu, da vidimo šta je prava dijagnoza. Verovatno da nije bila prava dosad. Dobio je zeleno svetlo da igra i...", kazao je Rojević koji se kao i svi u srpskom rukometu nadaju da će Dodić uspeti da se vrati na "staro".
Stefan Dodić iz Vranja je jedan od najtalentovanijih srednjih bekova sveta koji je još 2021. godine debitovao za prvi tim Metalurga iz Skoplja, bio je i u Aerodromu, Ohridu, Vardaru, Vive Kjelceu, Zagrebu i Celju, a najmlađi je strelac u istoriji Lige šampiona. Sa juniorskom reprezentacijom Srbije ima zlato iz 2022. godine u Portugaliji, gde je bio i MVP.
Možemo samo da se nadamo da će sve biti u redu sa njim i da će se što pre vratiti na teren i pokazati da postoji razlog zašto o njemu svetski treneri govore samo u superlativima.
BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
(Mondo)
Preporučujemo
RUKOMETAŠI SRBIJE TEŽIM PUTEM NA SP: Ovo su potencijalni rivali ''orlova''
25. 01. 2024. u 18:18
HRVAT NA KLUPI CRNE GORE SE SMEJE SRBIMA: To su gluposti šta oni pričaju!
18. 01. 2024. u 09:39
MEČ SEZONE U BERGAMU: Juve se bori za Ligu šampiona, "Boginja provincije" za mesto koje vodi u Evropu
JUVENTUS večeras gostuje Atalanti u jednom od ključnih mečeva u borbi za plasman u Ligu šampiona (20.45), a sa samo sedam kola do kraja sezone oba tima su svesna da bi novi kiks mogao skupo da ih košta.
11. 04. 2026. u 08:00
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)