SRPSKA ATLETIČARKA U ODABRANOM DRUŠTVU: Angelina Topić brani titulu od prošle godine
SJAJN srpska atletičarka Angelina Topić našla se i ove godine među kandidatima za najbolju mladu atletičarku u Evropi.

FOTO: Tanjug/AP
Ona je u septembru prošle godine ponela ovo laskavo priznanje, pa ostaje da se vidi da li može da ponovi isto.
Pored nje u konkurenciji je još devet atletičarki:
Rasidat Adeleke, Agate Kaune, Odri Vero i Olivija Gurt kada su trkači u pitanju, skakačica udalj Larisa Japičino, skakačica uvis iz Hrvatske Jana Koščak, Silja Kosonen koja se takmiči u bacanju kladiva, odnosno Alida van Dalen i Nina Ndubuisi u bacanju kugle.
Glasanje traje do 2. oktobra i nakon toga će biti poznato ko je najbolja mlada atletičarka Evrope.
Podsetimo, Angelina Topić ima samo 18 godina i već je obezbedila "vizu" za Olimpijske igre. Trenutno je šampionka Evrope u uzrastu do 20 godina, a u seniorskoj konkurenciji je zauzela sedmo mesto na svetu, odnosno četvrto u Evropi u dvoranskim uslovima. Drži i rekord sa skakačice do 20 godina sa 1.97 metar.
Takođe, vredi istaći da je pre četiri dana zauzela treće mesto na finalnom mitingu Dijamanstke lige u američkog gradu Judžinu.
BONUS VIDEO: CRVENO-BELA ERUPCIJA U MANČESTERU Reakcija "delija" kada je Zvezda povela protiv Sitija
Preporučujemo

ODREKAO SE TITULE! Novak Đoković objavio gde i kada igra do kraja 2023. godine
20. 09. 2023. u 20:33

KRAJ NAJLEPŠE FUDBALSKE BAJKE? Bode će učiniti sve u svojoj moći da nadoknadi zaostatak protiv Totenhema
VEČERAS ćemo od 21.00 na "Aspmira stadionu" gledati revanš meč polufinala Lige Evrope između Bode glimta i Totenhema, a značajnu prednost na njemu ima engleski predstavnik koji je sa dva gola prednosti došao u Bode i ima izglednu šansu da okonča bajnu evropsku kampanju norveškog šampiona.
08. 05. 2025. u 07:15

ŠOK PROMENA PRAVILA FUDBALA! Ofsajd se menja na neverovatan način, više ništa neće biti kao do sada! (VIDEO)
Došlo je vreme za novu promenu fudbalskih pravila. I to onih koji se tiču ofsajda.
08. 05. 2025. u 12:48

INCIDENT NA EVROVIZIJI: Albanski navijači napali Princa, u grupu navijača uletelo obezbeđenje
PREDSTAVNIK Srbije na Evroviziji u Bazelu, Princ od Vranje završio je prvu probu u Bazelu, koja je protekla veoma burno
08. 05. 2025. u 16:27
Komentari (0)