SRBIJA POTOPILA JAPANCE: Prvo mučenje, pa demonstracija sile za obezbeđeno četvrtfinale!

23. 07. 2023. u 12:43

Vaterpolo reprezentacija Srbije uspela je da se plasira u četvrtfinale Svetskog prvenstva pobedivši Japan sa 16:10

СРБИЈА ПОТОПИЛА ЈАПАНЦЕ: Прво мучење, па демонстрација силе за обезбеђено четвртфинале!

Delfini su nakon ne baš ubedljivog prvog poluvremena utakmicu prelomili u trećoj četvrtini, koju su rešili u svoju korist rezultatom 7:2 i u poslednjih osam minuta poneli ogromnih 13:7.

Japan nakon toga nije mogao da se vrati u igru i pretrpeli su poraz, te se Srbija plasirala u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

UŽIVO: Srbija - Japan 16:10 (četvrta četvrtina)

ČETVRTA ČETVRINA:

7' - Dva puta je Mitrović danas branio peterce! Uvertira za lob Drašovića.

3' - Srbija vraća prednost od šest golova razlike, rutinski posao za Delfine ostao je da se odradi do kraja meča.

2' - Skoro dva minuta bez gola prekida drugim golom Adači

TREĆA ČETVRTINA:

8' - Kraj treće četvrtine, Srbija ''davi'' Japance, Drašović nemilosrdan, šest golova razlike za Delfine.

7' - Japan je skroz stao. Radulović donosi pet golova prednosti Srbiji.

6' - Vučinić donosi prednost Srbiji od četiri gola razlike i delfini uplivavaju u mirnije vode.

5' - Đorđe Lazić, igrač više iskorišćen posle tajm-auta Stevanovića. Japan tone.

2' - Konačno Srbija odlazi na dva gola prednosti!

1' - Gol Radulovića, Srbija ponovo vodi!

1' - Inaba ne staje, novi pogodak za najboljeg strelca Japana.

DRUGA ČETVRTINA:

8' - Kraj druge četvrtine. Obe reprezentacije su pokazali defanzivni kvalitet i čak tri minuta nije viđen gol na meču.

5' - Sedmerac za Srbiju iskorištava Rašović, njegov treći gol danas.

4' - Japan stiže do poravnanja, Srbija nikako ne uspeva da spoji dve dobre odbrane.

3' - Srpski centar Nemanja Ubović Srbiji donosi prednost, fantastičan gol!

2' - Inaba se ne šali, već treći pogodak za Japanca na meču a ukupno četvrti za domaćina.

1' - Jakšić spektakularnim pogotkom iz velike daljine donosi gol viška Srbiji!

PRVA ČETVRTINA:

8' - Japan stiže do izjednačenja, drugi gol Inabe na meču, i sa ovim golom stavljena je tačka na prvu četvrtinu.

8' - Srbija se skroz konsolidovala i stigla do prve prednosti na ovom susretu.

7' - Au, kakav pogodak Strahinje Rašovića, sa skoro pola terena je odapeo projektil i matirao golmana domaćina turnrira.

6' - Evo gola za Srbiju, Rašović ''topi'' prednost Japana!

6' - Dva gola razlike pravi Japan, strelac je Vatanabe, koji je inače najbolji strelac ove slekecije na ovom SP. Srbija nikako ne uspeva da se konsoliduje.

5' - Srbija pravi sedmerac, međutim Japanci nisu uspeli da savladaju golmana ''delfina'', pogodili su stativu.

3'  - Japan je sjajnim udarcem Inabe stigao do prednosti.

Put do osmine finala

Srbija je u grupi zabeležila pobede protiv Južne Afrike 30:5 i Crne Gore na peterce 17:15 dok je od Španije poražena 16:14. Osvojila je drugo mesto.

Japan je poražen od Mađarske 16:8 i Hrvatske 17:12 dok je pobedio Argentinu 20:9 i osvojio treće mesto u grupi. Najbolje plasiran na svetskom prvenstvu Japan je bio prošle godine, kada je u Budimpešti osvojio deveto mesto.