FERSTAPEN OSVOJIO POL POZICIJU KOD KUĆE: Holanđanin sa prve pozicije počinje trku

Časlav Vuković

04. 09. 2021. u 17:09

HOLANDSKI vozač Formule 1 Maks Ferstapen osvojio je pol poziciju u trci za Veliku nagradu Holandije.

ФЕРСТАПЕН ОСВОЈИО ПОЛ ПОЗИЦИЈУ КОД КУЋЕ: Холанђанин са прве позиције почиње трку

Foto: EPA-EFE/Remko de Waal

Najbrži krug odvozio je u vremenu 1:08,885, što je za 38 hiljaditinki brže od drugoplasiranog vozača Merecdesa i aktuelnog šampiona Luisa Hamiltona.

Na trećem mestu se našao još jedan član Mercedesa Valteri Botas koji je za 337 hiljaditinki bio iza Ferstapena.

Među prvih 10 plasirali su se i Pjer Gasli, Šarl Lekler, Karlos Sainc, Antonio Đovinaci, Sebastijan Okon, Fernando Alonso i Danijel Rikardo.

Trka za Veliku nagradu Holandije na programu je u nedelju od 15 sati.

(B92)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
RUSIJA U ŠOKU ZBOG SRBIJE! Rusi ne mogu da veruju šta je fudbalska reprezentacija Srbije doživela od FIFA i UEFA!

RUSIJA U ŠOKU ZBOG SRBIJE! Rusi ne mogu da veruju šta je fudbalska reprezentacija Srbije doživela od FIFA i UEFA!

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo su za naš nacionalni tim završene neuspešno: Srbija nije uspela da izbori odlazak na Mundijal koji je na programu 2026. godine, a "druga staza", putem Lige nacija, ostala je zatvorena za "orlove" jer će njome na šampionat planete otići čak i slabije selekcije od njih - zahvaljujući neverovatnim pravilima FIFA i UEFA. I, Rusija je prilično začuđena time.

18. 11. 2025. u 19:00

Komentari (0)

ŠIPTARI GLEDAJU I NE VERUJU! Granit DŽaka udario na lažnu državu Kosovo