TERZIĆ POSLE NOVE POBEDE SRBIJE: Moje je da ih upozorim da opuštanje ne valja, a njihovo da i dlje igraju tako

Časlav Vuković

29. 08. 2021. u 22:21

ODBOJKAŠICE Srbije ostvarile su još jednu ubedljivu pobedu na Evropskom prvenstvu. Ovoga puta pobeđena je Mađarska sa 3:0 (25:20, 25:19, 25:17), a utiske posle meča izneo je selektor Zoran Terzić.

ТЕРЗИЋ ПОСЛЕ НОВЕ ПОБЕДЕ СРБИЈЕ: Моје је да их упозорим да опуштање не ваља, а њихово да и дље играју тако

Zoran Terzić Foto M. Vukadinović

Trener Srbije je govorio o padovima u igri kojih ne sme da bude, jer bi to mogao da bude problem za naredne mečeve.

- Devojke uglavnom imaju običaj da igraju, do onog momenta kad vide da utakmicu mogu da dobiju bez nekog preteranog truda, motivacije i želje... I onda kreću da igraju ovako, kao što su igrale u ostatku utakmice. Moje je da ih upozorim da to ne valja, da izlazak iz ritma može da bude poguban za neke naredne utakmice, da jednostavno nesigurnost se uvlači u ekipu i tako dalje. A njihovo je da i dalje igraju tako, šta ja tu mogu više - rekao je Terzić.

Potom je prokomentarisao narednog rivala naše selekcije, reprezentaciju Francuske (sreda, 20 časova) sa kojom se sastajemo u četvrtfinalu.

- One su ubedljivo najprijatnije iznenađenje za mene na ovom Evropskom prvenstvu. U smislu kakva im je ekipa i kako odbojkaški izgledaju, a koliko lepo igraju i koliko su mladi. Vidi se da ih spremaju za Pariz, za Olimpijske igre 2024. i to je ono što je svojstveno Francuzima na velikim takmičenjima... Evidentno je da su odlučili da i od odbojkašica naprave jednu odličnu ekipu za naredne Igre - zaključio je Terzić.

Podsetimo, Srbija je u grupnoj fazi ubedljivo savladala Francusku sa maksimalnih 3:0.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! Orlovi izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.

13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40

Komentari (1)

MI SMO USPAVANI DIV, DRUGO MESTO NA TABELI NIJE OPCIJA! Prvo obraćanje novog trenera Partizana od kad je stigao u klub