SLOVENAC PIŠE ISTORIJU: Dončić se pridružio DŽejmsu, Durentu i Entoniju
SLOVENAČKI košarkaš Luka Dončić postao je tek četvrti najmlađi igrač u istoriji NBA lige koji je stigao do 5.000 ubačenih poena.

Foto: AP
Dončić je prethodne večeri postigao 24 poena u pobedi njegovog Dalasa nad Klivlendom, i do brojke od 5.000 poena stigao sa samo 22 godine i 68 dana.
Dončić je postao četvrti najmlađi igrač u istoriji kome je to pošlo za rukom.
Pre njega su to učinili Lebron Džejms (21 godina i 22 dana), Kevin Durent (21 godina i 133 dana) i Karmelo Entoni (21 godina i 292 dana).
Preporučujemo

BRUTALNE KRITIKE NA RAČUN SLOVENCA: Dončić je najveći plačljivac u NBA ligi
03. 05. 2021. u 19:00

VUČEVIĆ BLIZU TRIPL-DABLA: Dončić upropastio povratak Dejvisa i srušio Lejkerse
23. 04. 2021. u 07:57

KO ĆE NA ZVEZDU U PLEJ-OFU: Kijevljani su favoriti, ali ni Kiprani nisu bez šansi
IAKO su oba tima već obezbedila učešće u grupnoj fazi jednog od UEFA takmičenja, ulog u ovom dvomeču je ogroman – pobednik ide u plej-of Lige šampiona, gde će igrati protiv boljeg iz duela Crvena zvezda – Leh Poznanj.
05. 08. 2025. u 07:09 >> 01:36

RUSI MIRE SRPSKE I POLjSKE HULIGANE? "Vri" među navijačima pred Leh - Crvena zvezda!
Ko pravi najbolje koreografije na Balkanu? Mnogi balkanski navijači će reći - Zvezdine "delije". Ali, uskoro će one da "odmere snage" sa nekim ko je i sam impresivan po tom pitanju. A ko je, za mnoge balkanske navijače, istinski strah i trepet.
04. 08. 2025. u 20:00

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)