ODLIČNO IZDANJE BOSTONA: Braun i Tejtum vodili Seltikse do pobede (VIDEO)
NEMA predaje u redovima Boston Seltiksa, zeleni su savladali Majami Hit rezultatom 117:106 i na taj način smanjili su zaostatak u finalu Istoka na 2:1.

foto: EPA
Za razliku od prva dva duela u kojima je Majami sustigao dvocifrenu prednost protivnika, to ovoga puta nije bio slučaj.
Izabranici Breda Stivensa kontrolisali su igru tokom celog meča. Već u prvoj deonici imali su prednost od devet poena, da bi na početku druge deonice ona narasla na +13.
Tajler Hiro je u drugoj deonici proradio, postigao je 13 poena u tom periodu i vratio Hitse na tri poena zaostatka.
Braun je dva puta ukrao loptu i uz dve lake kontre došao do poena. Usledili su i poeni Tejtuma, te su se Seltiksi ponovo vratili na dvocifrenu prenost(63:50).
Majami je pred kraj četvrtine smanjio na -9 serijom 8:0, ali se Tejtum pobrinuo da pred poslednjih 12 minuta bude +15.
Pokušao je Majami u završnici da ponovo preokrene, ali nije bilo prostora za preokret.
Džejlen Braun bio je najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 26 poena, Džejson Tejtum ubacio je 25 poena, Kemba Voker je dodao 21, a Markus Smart 20 poena.
U redovima Majamija istakao se Bem Adebajo sa 27 poena i 16 skokova, odličan je bio i Tajler Hiro sa 22, Batler je upisao 17, Robinson 13, a Dragić 11 poena.
Naredni meč na programu je u noći između srede i četvrtka.‚
Pratite "Novosti sport" na Fejsbuku
Preporučujemo

DRAGIĆ PREDVODIO MAJAMI U FINALU: Posle preokreta do prednosti protiv Bostona (VIDEO)
18. 09. 2020. u 09:07

MAJAMI SIGURAN: Trio vodio "vrelinu" do druge pobede protiv Indijane
20. 08. 2020. u 22:31

JOKIĆ SE MUČIO SA PENALIMA, DENVER IZGUBIO: Lejkersi su liga za sebe, vode 1:0 u seriji
19. 09. 2020. u 08:13

PRIPREMA ZA REVANŠ SA LEHOM: Zvezda ima luksuz da odmara nekoliko prvotimaca kako bi bili spremni za novi obračun sa Poljacima
NAJZANIMLjIVIJI meč četvrtog kola Superlige Srbije gledaćemo večeras na "Stadionu Rajko Mitić" gde će od 20 časova koplja ukrstiti Crvena zvezda i TSC.
09. 08. 2025. u 09:17

ALBANCI SIKTE OD BESA: Ne mogu da veruju šta se desilo na utakmici Crvene zvezde u Poljskoj i posle nje
Crvena zvezda i Leh su se sastali u Poznanju u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a tom prilikom domaća publika oduševila je celu Srbiju. Zapravo, ne baš celu - jer se jedan deo onih koji žive u južnoj srpskoj pokrajini, Kosovu i Metohiji, razbesneo.
07. 08. 2025. u 19:55

IMAO 609 KG, DANAS 68: Neverovatno KAKO sad izgleda nekad najteži tinejdžer sveta i drugi najteži čovek u istoriji (FOTO)
PRE više od deset godina, ime Kalid Bin Mohsen Šari iz Saudijske Arabije obišlo je svet kada je postao poznat kao najdeblji tinejdžer na planeti, a ujedno i drugi najteži čovek svih vremena.
09. 08. 2025. u 12:33
Komentari (0)