NBA: Oklahoma izjednačila protiv Hjustona, odlučiće sedma utakmica
KOŠARKAŠI Oklahome pobedili su u noći između ponedeljka i utorka Hjuston sa 104:100, u šestoj utakmici prve runde plej-ofa NBA lige.
Foto: AP
Rezultat je 3:3 i pobedama i plasman u polufinale Zapadne konferencije odlučiće sedma utakmica, koja će se igrati u noći između srede i četvrtka.
Ekipe su se često smenjivale u vođstvu, a Hjuston je pred kraj imao i šest poena prednosti. Međutim, Oklahoma je preokrenula i odvela seriju u odlučujuću utakmicu.
Kris Pol sa 28 poena i Danilo Galinari sa 25 su predvodili Oklahomu, dok je sa 32 očekivano najefikasniji u poraženom timu bio Džejms Harden.
Veliko iznenađenje na početku polufinalne serije u Istočnoj konferenciji napravio je Majami, koji je sa 115:104 pobedio ekipu Milvokija.
Majami je tako poveo sa 1:0 u seriji.
Džimi Batler je dao 40 poena i, uz Gorana Dragića koji je postigao 27, bio najzaslužniji za trijumf.
Kris Midlton je bio najefikasniji u timu Milvokija sa 28 poena, dok je 24 postigao Bruk Lopes. Janis Adetokumbo je dao 18, uz 10 skokova i devet asistencija.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ODLAZAK LEGENDARNOG TRENERA: Preminuo čovek koji je spasao život Ajversonu
31. 08. 2020. u 17:57
MORIS SKRATIO ŽIVCE DONČIĆU: Marjanović sprečio veći incident (VIDEO)
31. 08. 2020. u 09:58
DENVER ZAKAZAO MAJSTORICU SA JUTOM: Marej upisao rekord, Jokić ga podržao (VIDEO)
31. 08. 2020. u 09:26
VEČITI DERBI U POLUFINALU: Partizan i Zvezda bi da spasu sezonu osvajanjem Aba lige
PRVI meč polufinala Aba lige biće odigran večeras od 20 časova u beogradskoj "Areni", domaćini su "crno-beli".
18. 05. 2026. u 11:48
HAOS U KOŠARCI! FIBA "dokazala krađu", Nikola Jokić je pravi MVP NBA lige!
Nikola Jokić je NBA sezonu završio kako nije želeo, eliminacijom koju je Denver nagets doživeo već na startu plej-ofa, a onda je čuo vest koja je za mnoge neočekivana: MVP lige je, drugi put zaredom, Šai Gildžis Aleksander iz Oklahome. Svetska kuća košarke, međutim, rešila da "dokaže" da stvari ne stoje tako kako su glasali oni koji po Americi glasaju za ovo priznanje.
18. 05. 2026. u 17:00
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)