POTPISAO CENTAR: Partizan krenuo sa sklapanjem tima za narednu sezonu!

PARTIZAN je porazom od Dubaija u finalu ABA lige okončao lošu sezonu. Klub je već krenuo da se sprema za narednu, te je usledio i prvi potpis.

ПОТПИСАО ЦЕНТАР: Партизан кренуо са склапањем тима за наредну сезону!

FOTO: Dusan Milenkovic/ATAImages

To se desilo iz sopstvenih redova. Deo tima u sezoni 2026/27 biće niregijski centar Tonje Džekiri, koji je produžio ugovor sa crno-belima.

On je u redove ekipe iz Humske stigao protekle takmičarske godine kao pojačanje iz moskovskog CSKA.

Džekiri je u Evroligi odigrao 15 utakmica, uz prosek od 7,5 poena, pet skokova i 1,4 asistenciju po utakmici. 

Još bolji je bio u ABA ligi. Na 19 nastupa imao je učinak od 9,6 poena, 4,8 skokova i 1,6 asistenciju po duelu.

Za razliku od Džekiri, deo ekipe neće biti Dvejn Vašington koji je nakon poraza od Dubaija potvrdio da odlazi iz kluba.

Bonus video:  Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

UPRAVLJANI RAST NASUPROT LINEARNOJ DOBITI: Gde investiraju banke koje menjaju tržišnu dinamiku?