BIVŠI KOŠARKAŠ ZVEZDE SRUŠIO AMERIKU: Jago dominirao na Amerikupu
Košarkaši Brazila predvođeni Jagom Dos Santosom pobedili su Amerikance rezultatom 92:77 u polufinalu FIBA AmeriKupa, zvaničnog prvenstva Severne, Centralne i Južne Amerike.
FOTO: ABA liga/Dragana Stjepanovic
Amerikanci su vodili 68:58 na ulazu u poslednju deonicu, ali su Brazilci napravili veliki preokret u finišu meča i stigli do finala.
Doskorašnji član Crvene zvezde Jago Dos Santos je bio najbolji igrač utakmice sa 25 poena i 12 asistencija. Bivši igrač Partizana Bruno Kaboklo je takođe bio odličan, dao je 20 poena i upisao devet skokova.
Amerikance, koji igraju ovo prvenstvo bez igrača iz NBA lige i najjačih klubova Evrope, poenterski je predvodio Lengston Galovej sa 22 poena. Bivši košarkaš Crvene zvezde Džavonte Smart dao je 13 poena.
Brazilci će se za pehar boriti protiv Argentine koja je u drugom polufinalu savladala Kanadu rezultatom 83:73.
Preporučujemo
"TO MI MALO SMETA, ZNAM DA JE NERVOZAN": Trener Denvera udario na NBA ligu zbog Nikole Jokića
10. 01. 2026. u 09:04 >> 09:31
RIM SANjA LIGU ŠAMPIONA: Vučica dočekuje neroverde u idealnom trenutku
Roma će od 18 časova na "Olimpiku" pokušati da veže dve pobede i dodatno učvrsti kandidaturu za plasman u Ligu šampiona, dok Sasolo stiže u Rim uzdrman posle teškog poraza od Juventusa. Razlika u formi i ambicijama deluje jasno, ali istorija međusobnih duela upozorava da opuštanja ne sme biti.
10. 01. 2026. u 07:12
AMERIKANCI U ŠOKU: Evo šta je Vladimir Putin upravo uradio
Rusija i Amerika, ali i Francuska, deo su najnovije vesti koja velikom brzinom obilazi planetu.
08. 01. 2026. u 23:35
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)