TANASKOVIĆ VODIO GLAVNU REČ U LOZANI: Početak nove ere za globalni školski sport
Željko Tanasković, nedavno izabran za predsednika Svetske federacije za školski sport (ISF), boravio je u Lozani, gradu sedištu Međunarodnog olimpijskog komiteta, ali i sedištu Svetske federacije za školski sport. Tokom svoje prve zvanične posete u novoj ulozi, Tanasković je održao sastanak sa zaposlenima, gde su razmatrani dalji planovi razvoja i ključna zaduženja za budući rad organizacije.

FOTO: SŠSS
Prvi korak u okviru njegove posete bio je susret sa Nenadom Lalovićem, predsednikom Svetske rvačke federacije (United World Wrestling). Ovaj susret, u prostoru UWW predstavljao je značajan trenutak jer su se sastali jedina dva Srbina na čelu svetskih sportskih federacija, što je potvrda rasta uticaja Srbije na međunarodnoj sportskoj sceni.
U nastavku posete, Tanasković je obišao i Svetsku triatlon uniju, gde su obavljeni važni razgovori o mogućnostima učešća srednjoškolaca – triatlonaca na Svetskim školarijadama. Ovaj korak je od velikog značaja za promovisanje i širenje školsko-sportskih aktivnosti među mladima širom sveta.
Sastancima su prisustvovali i Hasna El Idrisi (izvršni direktor ISF) i Slobodan Đurić (član Upravnog odbora Saveza za školski sport Srbije).
Odličan sastanak obavljen je i sa Sebastianom Griesmarom, generalnim direktorom grada Lozane.

FOTO: SŠSS
FOTO: SŠSS
-Svetski školski sport je prepoznat u gotovo svim zemljama. Imam mnogo novih ideja i siguran sam da ćemo, uz podršku novih ljudi u ISF, ostvariti mnoge značajne pomake. Najvažnije je organizovati takmičenja u različitim zemljama, omogućiti mladima da kroz sport upoznaju nove prijatelje i kulture, i da ova iskustva pamte zauvek po svemu najlepšem - izjavio je Tanasković.
Ova poseta simbolizuje početak nove ere za Svetsku federaciju za školski sport, sa naglaskom na internacionalizaciju takmičenja i unapređenje saradnje među zemljama. Tanaskovićev entuzijazam i jasno definisani ciljevi pružaju čvrst temelj za dalji razvoj školskog sporta na globalnom nivou.
BONUS VIDEO: SUZE KOJE SU OBIŠLE SVET: Anđela Branković i himna "Bože pravde" posle svetskog zlata

VLAHOVIĆ UŽIVA TUDOROVO POVERENjE: "Stara dama" osokoljena pobedom u "derbiju Italije" dočekuje starog dužnika
JUVENTUS dočekuje Borusiju Dortmund u prvom kolu Lige šampiona, u reprizi finala iz 1997. godine.
16. 09. 2025. u 07:30

HRVATSKA PROŠLE NEDELjE ZGROZILA RUSIJU, A SAD... Hrvati gledaju i ne veruju - kakav "odgovor" Rusa!
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, doživela mnoge "niske udarce", ali onaj koji joj Hrvatska ovih dana nanosi - niko u Ruskoj Federaciji nije očekivao. Ipak, stigao je i adekvatan odgovor...
16. 09. 2025. u 14:00

U JEKU DAČINOG RAZVODA: Oglasila se Nataša Bekvalac
ĆERKA pevačice Nataše Bekvalac i bivšeg vaterpoliste Danila Ikodinovića, Hana Ikodinović, nedavno je napustila Srbiju i sa majkom otišla u Madrid, gde će se školovati.
16. 09. 2025. u 19:27
Komentari (0)