TRIJUMF PANATINAIKOSA! Atinjani na krilima Slukasa i bišeg košarkaša Partizana do izjednačenja u seriji protiv Makabija

Filip Milošević

25. 04. 2024. u 22:09

Košarkaši Panatinaikosa uspeli su da savladaju Makabi u drugom meču u plej-of seriji Evrolige sa (95:79) nakon što su izgubili prvi meč takođe na domaćem terenu od izraelske ekipe.

ТРИЈУМФ ПАНАТИНАИКОСА! Атињани на крилима Слукаса и бишег кошаркаша Партизана до изједначења у серији против Макабија

Panatinaikos nije dozvolio da ispusti veliku prednost kao u prvom meču, kada su vodili 12 razlike u jednom momentu a na kraju je pobedu iz ''OAKA'' Arene odneo Makabi.

Gosti su bolje ušli u ovaj meč, prvu četvrtinu su dobili sa čak osam poena prednosti, međutim od druge deonice kreće njihov sunovrat.

Pao drugu četvrtinu dobija sa 31:11 i tu su već domaći nagovestili izjednačenje u seriji.

Do kraja su održavali razliku koju su gosti uspeli malo da smanje, ali ništa više od toga.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Kostas Slukas sa 29 poena i bivši košarkaš Partizana Joanis Papapetru sa 15. Kod gostiju Lorenco Braun je ubacio 18, dok je Klivlend dodao 12.

Naredni meč će Makabi biti domaćin grčkoj ekipi u Beograda. Na Fajnal for će se plasirati ekipa koji prva stigne do tri pobede.

BONUS VIDEO: Oni su naš ponos! Posle Đokovića, Jokiću uručeno značajno priznanje