KAKVO VEČE U EVROLIGI: Fenerbahče slavio posle drame! Olimpijakos se mučio, a onda je ušao Milutinov...

24. 04. 2024. u 23:30

Košarkaši Fenerbahčea savladali su na gostovanju ekipu Monaka rezultatom 95:91 posle produžetka, dok je Olimpijakos bio bolji od Barselone 77:75, takođe na gostovanju.

КАКВО ВЕЧЕ У ЕВРОЛИГИ: Фенербахче славио после драме! Олимпијакос се мучио, а онда је ушао Милутинов...

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su večeras u gostima ekipu Monaka posle produžetka rezultatom 95:91 (15:26, 22:20, 23:15, 21:20, 14:10) u prvom meču četvrtfinala plej-ofa Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Fenerbahčea bio je Najdžel Hejs Dejvis sa 19 poena, dok je Nik Kalates dodao 17. Srpski košarkaš Marko Gudurić proveo je na terenu skoro 30 minuta, a za to vreme postigao je 11 poena i imao je tri skoka i pet asistencija.

Kod domaćih, najbolji je bio Eli Okobo sa 19 poena, dok su Majk Džejms i Džordan Lojd ubacili po 16 poena.

Finalna serija igra se na tri pobede, a naredni meč biće odigran u petak. Domaćin će ponovo biti ekipa Monaka.

U drugom meču Barselona je ugostila Olimpijakos i pretrpela poraz rezultatom 75:77(18:19, 17:25, 19:17, 21:16).

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Najdžel Vilijams Gos sa 15 poena, dok je Ajzea Kenan postigao 14. Solidnu rolu imao je i Filip Petrušev koji je postigao 12 poena uz pet skokova, ali je jedan od ključnih ljudi za pobedu bio Nikola Milutinov koji je ušao u poslednjoj četvrtini, prvi put nakon povratka posle povrede, i sa nekoliko sjajnih poteza pogurao crveno-bele do trijumfa. On je na kraju za šest minuta zabeležio tri poena i jedan skok, uz odličnu igru u defanzivi.

U Barseloni, bolji od ostalih je bio Vili Ernangomez sa 13 poena. Nikola Kalinić je ubacio šest.

Sledeći meč je na programu u petak u "Blaugrani".

BONUS VIDEO: Košarkašice Mege osvojile Kup pobedom nad Partizanom