POČEO PLEJ-OF ABA LIGE: Budućnost razbila Zadar, još korak do polufinala

Časlav Vuković

13. 04. 2024. u 21:22

UTAKMICOM Budućnost - Zadar u Podgorici počeo je plej-of ABA lige. Crnogorski klub je odbranio domaći teren pošto je trijumfovao sa 100:69 (23:24, 19:12, 34:15, 24:18).

ПОЧЕО ПЛЕЈ-ОФ АБА ЛИГЕ: Будућност разбила Задар, још корак до полуфинала

Hrvatski tim je igrao dobro tokom ligaškog dela sezone. MVP i najbolji trener takmičenja dolaze iz ovog kluba, ali sada ova ekipa nije mogla da napravi iznenađenje.

Zadar je bio konkurentan samo poluvreme. Rezultat posle 20 minuta košarke bio je 42:36 za izabranike Andreja Žakelja.

Budućnost je rivala slomila u trećoj četvrtini koju je odigrala fantastično (34:15) i tada je postalo jasno da će gosti doživeti ubedljiv poraz što se na kraju i desilo.

Najbolji u domaćem timu bio je Jogi Ferel sa 17 poena, pratio ga je Nikola Tanasković sa 15. U ekipi Zadra najviše su se istakali Dario Drežnjak i Lovro Mazalin sa po 13 poena.

Drugi meč koji se igra u Hrvatskoj na programu je u petak od 19 sati.

U ostalim duelima četvrtfinala sastaju se: Crvena zvezda - SC Derbi (ponedeljak, 18), Partizan - Igokea (sreda, 18.30) i Mega - Cedebita Olimpija (ponedeljak, 20)

BONUS VIDEO: Košarkašice Mege osvojile Kup pobedom nad Partizanom